Domovská stránka > C > Co Je To Proprietární Software?

Co je to proprietární software?

Proprietární software nebo také software s uzavřeným kódem (z anglického: closed source) je takový software, kde jeho autor upravuje licencí (typicky EULA) či jiným způsobem možnosti jeho používání.

Přečtěte si více

Co je to multilicence programu?

Softwarová multilicence je licence na používání softwaru na více počítačích současně anebo na serveru pro větší počet pracovních stanic. Multilicence je obvykle levnější než stejný počet individuálních licencí, a je proto výhodnějším řešením. Co je to systémový software? Software lze rozdělit na: systémový software, který zajišťuje chod samotného počítače a jeho styk s okolím. aplikační software, se kterým buď pracuje uživatel počítače nebo zajišťuje řízení nějakého stroje.

Co to je aplikační software?

Aplikační software (zkráceně aplikace, slangově apka nebo appka) je v informatice programové vybavení počítače (tj. software), které umožňuje provádět nějakou užitečnou činnost (řešení konkrétního problému, interaktivní tvorbu uživatele – např. textový procesor apod.). Jaké jsou výhody legálního softwaru? Použitím svobodného softwaru se rozvíjí kreativní myšlení, upevňují se obecně platně dovednosti, což vede k samostatnosti a schopnosti řešit zadané úkoly různými způsoby.

Jak se nazývá druh licence zajištující zcela volný přístup k programům bez časového a funkčního omezení?

Softwarová licence je v informatice právní nástroj, který umožňuje používat nebo redistribuovat software, který je chráněn zákonem. Může se také zeptat, jak označujeme software který můžeme stáhnout z internetu nainstalovat jej a bez omezení používat? Ano, tuto otázku může položit. Tomuto softwaru bychom říkali "freeware".

Lidé se také ptají, jak na spyware?

Používejte nejnovější verzi webového prohlížeče, operačního systému a softwaru a pravidelně je aktualizujte. Nastavte v prohlížeči a operačním systému vyšší ochranu soukromí a zabezpečení. Zvažte instalaci antispyware řešení např. v podobě antivirového programu nebo mobilního antiviru. A další otázka, jak odstranit spyware? Existuje několik způsobů, jak odstranit spyware z počítače. Můžete použít antispywarový program, který prohledá počítač na přítomnost spywaru a odstraní jej. Nebo můžete použít metodu ručního odstranění, která zahrnuje vyhledání a odstranění souborů spojených se spywarem. Nakonec můžete k odstranění spywaru z počítače použít obnovení systému.

Může se také zeptat, co je to spyware a malware?

Spyware je typ softwaru, který je do počítače nainstalován bez vědomí uživatele a shromažďuje o něm informace bez jeho souhlasu. Malware je typ softwaru, který je určen k poškození nebo znefunkčnění počítačového systému.

By Alisa

Co je to mystery keš? :: Co znamená freeware licence?
Užitečné odkazy