Domovská stránka > C > Co Predstavuje Open Source?

Co predstavuje open source?

Open source je software, jehož zdrojové kódy jsou volně k dispozici. Dobrovolní vývojáři mohou zdrojové kódy studovat a modifikovat. Vylepšené nebo nové části takovéhoto softwaru jsou poté zakomponovány do celkové struktury a díky tomu se open source software vyvíjí.

Přečtěte si více

Lidé se také ptají, co je open source licence?

Open-source licence je v informatice typ licence počítačového softwaru a dalších produktů, které umožňují použít, modifikovat, nebo sdílet zdrojový kód, návrh nebo design v rámci definovaných podmínek. Co patří mezi svobodný software? Mezi nejznámější svobodný software patří například operační systém Linux, prostředí KDE, prostředí GNOME, aplikace na úpravu grafiky GIMP, webový prohlížeč Firefox a kancelářský balík LibreOffice. Množství svobodného softwaru je obrovské a lze nalézt software téměř pro každou oblast použití.

Co je to otevřený zdrojový kód?

Software s otevřeným zdrojovým kódem (OSS) je software, jehož zdrojový kód je veřejně viditelný a měnitelný nebo jinak otevřený. Pokud zdrojový kód není viditelný a měnitelný veřejností, považuje se za uzavřený nebo chráněný. Zdrojový kód je zákulisní programovací část softwaru, na kterou se uživatelé obvykle nedívají. Co je to software? Software (též česky programové vybavení, někdy psáno též počeštěně softvér) je v informatice sada všech počítačových programů používaných v počítači, které provádějí nějakou činnost.

Pokud jde o to, co je to proprietární software?

Proprietární software nebo také software s uzavřeným kódem (z anglického: closed source) je takový software, kde jeho autor upravuje licencí (typicky EULA) či jiným způsobem možnosti jeho používání. Jaké jsou výhody legálního softwaru? Používání právního softwaru přináší mnoho výhod, včetně:
-Zlepšení přesnosti a efektivity právní práce
-Snížení rizika lidské chyby
-Schopnost automatizovat opakující se úkoly
-Lepší organizace a možnost vyhledávání právních dokumentů
-Zlepšení spolupráce mezi právníky
-Možnost pracovat odkudkoli s připojením k internetu

Jaké jsou výhody používání komerčního software?

Například komerční program vám mimo jiné umožňuje vytvoření hlavní knihy či generování účetní závěrky přesně podle standardů v daném státě. Specialisté také určují pravidla užívání systému, jednotlivé módy, hlavní menu, reporty či design hlavní obrazovky. Když to vezmeme v úvahu, co je to softwarové pirátství? Softwarové pirátství je neoprávněné kopírování nebo používání softwaru chráněného autorskými právy. Jedná se o formu porušování autorských práv, která je trestná.

Jak se nazývá komerční software s určitými omezením?

Komerční software s určitými omezeními se nazývá shareware. Shareware je typ softwaru chráněného autorskými právy, který je distribuován na základě licenční smlouvy s koncovým uživatelem (EULA). Aby mohl uživatel software používat, musí nejprve souhlasit s podmínkami smlouvy EULA. Jakmile uživatel s podmínkami souhlasí, je mu udělena omezená licence k používání softwaru.

By Tripp

Který software je dostupný zdarma? :: Jak začít s podnikáním?
Užitečné odkazy