Domovská stránka > C > Co Je To Slovo Hacker?

Co je to slovo hacker?

Hacker („White hat hacker“) je většinou programátor s velmi dobrými znalostmi stavby operačních systémů, je odborník na úpravy a konstrukci počítačových systémů a sítí. Dokáže je výborně používat, ale především upravit podle daných potřeb.

Přečtěte si více

Co musí umět hacker?

Najděte, vyhodnoťte, zaútočte. Během 2denního kurzu si prakticky vyzkoušíme to nejdůležitější, co musí umět etický hacker: najít, vyhodnotit a zaútočit na 10 nejzásadnějších zranitelností webů. Většina hackerů se bude snažit najít právě tyto zranitelnosti – a když je nenajdou, pravděpodobně půjdou o dům dál. Jak útočí hackeři? K útokům se přihlásila proruská hackerská skupina Killnet. Podle NÚKIB šlo o takzvané DDoS útoky. Spočívají v tom, že z neznámých IP adres ze zahraničí přijde v jeden okamžik mnoho dotazů a stránky přestanou fungovat, takzvaně spadnou.

Podle toho, jaký je rozdíl mezi hackerem a crackerem?

Hacker (white hat) využívá své znalosti ve prospěch uživatelů počítačových systémů (tj. odstraňuje programátorské chyby, diagnostikuje vadný hardware, programuje algoritmy). Cracker většinou pracuje ve skupině. Znalosti počítačových systémů a programování jednotlivců nejsou na tak vysoké úrovni jako u hackerů. Co dělá hacker? Hacker je zpravidla velice schopný programátor, který je odborníkem na manipulace nebo úpravy počítačových systémů a sítí. Zákeřný hacker oproti němu využívá své počítačové dovednosti k získání neoprávněného přístupu k cizím počítačům a sítím.

Tak co je to anonymous?

Anonymous je anonymní a na sobě nezávislé nehierarchické hnutí, které se do povědomí internetových komunit začalo dostávat v roce 2003 na základě automaticky generované přezdívky přispěvatele na stránkách 4chan.org. Co je hackerský útok? Hackerský útok neboli kybernetický útok je v informatice a kybernetické bezpečnosti úspěšný i neúspěšný pokus o získání, zničení nebo ukradení dat, či také získání neautorizovaného přístupu k zařízení, případně webové stránce.

A další otázka, jak najít hackera?

Takovéto hackování však už dávno není jen výsadou gangů, velkých korporací nebo tzv. Hacktivistů (aktivistů bojujících na poli internetu), ale stává se pomocným nástrojem široké veřejnosti. Způsoby, jak si najmout hackera jsou různé. Jedním z nich je například webová stránka hacker's list.

By Graniah Piscitello

Co znamená pojem informace? :: Co znamenají prsty na nohou?
Užitečné odkazy