Domů : Podmínky internetu : Definice VoIP

VoIP

Zkratka „Voice Over Internet Protocol“ a často se vyslovuje „voip“. VoIP je v zásadě telefonní připojení přes internet. Data jsou odeslána digitálněpomocí internetového protokolu (IP) místo analogových telefonních linek. To umožňuje lidem hovořit mezi sebou na dálku a po celém světě, aniž by museli platit poplatky za dálkové nebo mezinárodní telefonní hovory.

Abyste mohli VoIP používat, potřebujete počítač, připojení k internetu a software VoIP. Potřebujete také mikrofon, analogový telefonní adaptér nebo telefon VoIP. Mnoho programů VoIP vám umožňuje používat základní nastavení mikrofonu a reproduktorů. Jiní vyžadují telefony VoIP, které jsou jako běžné telefonní sady, ale obvykle se k počítači připojují pomocí USB. Analogové telefonní adaptéry vám umožňují používat běžné počítače s počítačem. IP telefony jsou další možností, které se připojují přímo k a router přes Ethernet nebo bezdrátově. Tyto telefony mají zabudovaný veškerý potřebný software pro VoIP, a proto nevyžadují počítač.

Největším poskytovatelem služeb VoIP je Vonage, ale existuje několik dalších společností, které nabízejí podobné služby. Zatímco Vonage účtuje měsíční poplatek za služby, programy jako Skype a PeerMe umožňují uživatelům vzájemně se spojovat a mluvit zdarma. Tyto bezplatné služby však mohou nabízet méně připojení, nižší kvalitu zvuku a mohou být méně spolehlivé než placené služby, jako je Vonage.

VoIP se také označuje jako IP telefonie, internetová telefonie a digitální telefon.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici VoIP. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co VoIP znamená, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici VoIP užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.