Domů : Technické termíny : Zkrátit definici

Zkraťte

Zkrátit něco znamená zkrátit to nebo odříznout část. V počítačové vědě se tento termín často používá ve vztahu k datovým typům nebo proměnným, jako např čísla s pohyblivou řádovou čárkou a řetězce.

Například funkce může zkrátit desetinnou část čísla s plovoucí desetinnou čárkou, aby se stala celé číslo. Pokud je číslo 3.875 zkráceno, stane se 3. Všimněte si, že toto je jiné, než kdyby bylo číslo zaokrouhleno na nejbližší celé číslo, které by bylo 4. Řetězce mohou být také zkráceny, což může být užitečné, pokud řetězec přesahuje maximum znak limit pro určitou aplikaci.

Tuto funkci používá několik programovacích jazyků trunc () zkrátit proměnnou. PHP použití strlen () zkrátit řetězec na nastavený limit znaků.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici zkrácení. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Truncate, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici zkrácení užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.