Domů : Technické termíny : Definice s plovoucí desetinnou čárkou

Plovoucí bod

Jak název napovídá, čísla s plovoucí desetinnou čárkou jsou čísla, která obsahují plovoucí desetinná místa. Například čísla 5.5, 0.001 a -2,345.6789 jsou čísla s plovoucí desetinnou čárkou. Budou volána čísla, která nemají desetinná místa celých čísel.

Počítače rozpoznávají reálná čísla, která obsahují zlomky, jako čísla s plovoucí desetinnou čárkou. Když výpočet zahrnuje číslo s plovoucí desetinnou čárkou, nazývá se to „výpočet s plovoucí desetinnou čárkou“. Starší počítače měly samostatnou jednotku s plovoucí desetinnou čárkou (FPU), který tyto výpočty zpracoval, ale nyní je FPU obvykle zabudován do počítače procesor.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici plovoucí desetinné čárky. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená plovoucí desetinná čárka, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici s plovoucí desetinnou čárkou užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.