Domů : Technické termíny : Definice podcastu

Podcast

Název „podcast“ kombinuje pojmy iPod a vysílání do jednoho chytlavého slova. Jak název napovídá, podcasty jsou zvukové a obrazové vysílání, které lze přehrávat na zařízení iPod. Protože se však podcasty stahují pomocí Apple iTunes a lze je přehrávat přímo v rámci programu, k poslechu podcastu vlastně nepotřebujete iPod.

Podcasty jsou distribuovány jak profesionálními organizacemi, tak i amatérskými producenty zvuku, kteří chtějí sdílet svůj obsah s ostatními. Zpravodajské organizace, jako jsou NPR a CNN, nabízejí podcasty svých novinek, zatímco jiné typy podcastů lze stáhnout z Comedy Central, G4 TV, VH1 a mnoha dalších vysílacích společností. Podcasty lze procházet v hudebním obchodě iTunes nebo je najdete přímo v organizaci webová stránka, který často poskytuje odkazy na aktuální podcasty.

Amatérské podcasty může vytvářet kdokoli, kdo má mikrofon nebo digitální videokameru a počítač se záznamovým softwarem. Ve skutečnosti nejnovější verze Apple GarageBand obsahují speciální možnosti pro vytváření a export podcastů. Amatérské podcasty nejsou vždy k dispozici v obchodě iTunes, ale lze je distribuovat na webu. Jednoduchý odkaz na podcast otevře soubor v iTunes, což umožní komukoli, kdo má web, publikovat podcasty.

Podcasty jsou často distribuovány v „epizodách“, což znamená, že nové podcasty jsou pravidelně zpřístupňovány. Uživatelé se mohou přihlásit k odběru těchto podcastů, které může iTunes automaticky download jakmile budou k dispozici. Po stažení podcastů se soubory uloží do knihovny iTunes a lze je zobrazit v sekci Podcasty. Mohou být přehrávány v iTunes nebo přeneseny do iPodu, takže uživatelé mohou sledovat nebo poslouchat podcasty, když jsou na cestách.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Podcastu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Podcast, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Podcastu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.