Domů : Hardwarové podmínky : Definice PMU

PMU

Zkratka pro „Power Management Unit“. PMU je mikrokontrolér, nebo integrovaný obvod, který ovládá funkce napájení počítačů Macintosh. Ačkoli to není velká součást, PMU obsahuje několik částí, včetně paměť, software, firmwarea jeho vlastní procesor. Některé povinnosti PMU zahrnují:

  • Řekněte počítači, kdy se má zapnout, vypnout, jít spát a probudit se.
  • Údržba systému PRAM (Paměť s náhodným přístupem k parametrům).
  • Správa systémových resetů z různých typů příkazů.
  • Správa hodin v reálném čase (datum a čas).

Protože každá funkce, kterou počítač provádí, vyžaduje elektrickou energii, je jednotka pro správu napájení nezbytnou součástí každého Nepromokavý plášť počítač. Proto je důležité, aby PMU fungovala správně. Ve výjimečných případech, kdy jednotka PMU přestane fungovat nebo se chová nepravidelně, lze ji resetovat, což by mělo vyřešit všechny problémy způsobené jednotkou PMU.

Metoda resetování PMU závisí na typu počítače Macintosh. Některé počítače Mac mají malé resetovací tlačítko na logická deska které lze stisknout, když je počítač vypnutý. Jiné modely obsahují resetovací tlačítko na vnější straně počítače. Tato tlačítka mají obvykle ikonu trojúhelníku směřující doleva, což znamená, že se jedná o resetovací tlačítko. PMU na některých modelech PowerBook G4 lze resetovat vypnutím počítače, vyjmutím baterie a napájení a stisknutím klávesy Shift-Control-Option-Power. Jelikož různé stroje vyžadují různé způsoby resetování PMU, je nejlepší zkontrolovat příručku nebo Web podpory Apple zjistit správný způsob resetování PMU počítače Mac.

V novějších počítačích Mac, jako jsou MacBook a MacBook Pro, se PMU označuje jako System Management Controller nebo SMC.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici PMU. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená PMU, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici PMU užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.