Pharming
Pharming je dalším způsobem, jak se hackeři pokoušejí manipulovat s uživateli na internetu. Zatímco Phishing pokusy o zachycení osobních údajů tím, že přimějí uživatele navštívit falešný web, pharming přesměruje uživatele na falešné webové stránky, aniž by o tom věděli.
Zatímco typický web používá a doménové jméno pro jeho adresu je jeho skutečné umístění určeno znakem IP adresa. Když uživatel zadá název domény do pole adresy svého webového prohlížeče a stiskne klávesu Enter, název domény se přeloží na adresu IP pomocí DNS serveru. Webový prohlížeč se poté připojí k serveru na této IP adrese a načte data webové stránky. Poté, co uživatel navštíví určitý web, je položka DNS pro tento web často uložena v počítači uživatele v DNS Cache. Tímto způsobem nemusí počítač udržovat přístup k serveru DNS, kdykoli uživatel navštíví web.
Jedním ze způsobů, jakým probíhá farmování, je e-mailový virus, který „otravuje“ místní mezipaměť DNS uživatele. Dělá to úpravou záznamů DNS nebo hostitelských souborů. Například namísto přímé adresy IP 17.254.3.183 na www.apple.com může směřovat na jinou webovou stránku určenou hackerem. Lékaři mohou také otrávit celé servery DNS, což znamená, že každý uživatel, který používá ovlivněný server DNS, bude přesměrován na nesprávný web. Naštěstí většina serverů DNS má funkce zabezpečení, které je chrání před takovými útoky. Přesto nemusí být nutně imunní, protože hackeři stále hledají způsoby, jak k nim získat přístup.
Zatímco léčení není tak běžné jako phishingové podvody, může ovlivnit mnohem více lidí najednou. To platí zejména v případě, že je upraven velký server DNS. Pokud tedy navštívíte určitý web a zdá se, že se výrazně liší od toho, co jste očekávali, můžete být obětí farmacie. Restartujte počítač a resetujte položky DNS, spusťte antivirový program a poté se zkuste znovu připojit k webu. Pokud web stále vypadá divně, obraťte se na svého ISP a dejte jim vědět, že jejich server DNS mohl být vyléčen.