Domů : Podmínky internetu : Definice šedé pošty

Šedá pošta

Graymail popisuje e-mail zprávy, které jsou obecně nežádoucí, ale neodpovídají definici spam. Na rozdíl od spamu zahrnuje šedá pošta zprávy ze seznamů adresátů a zpravodajů, k jejichž přijímání jste se legitimně přihlásili. V průběhu času mohou tyto zprávy začít přeplňovat vaše Doručená pošta a lze jej snadno zaměnit za spam.

Pojem „šedá pošta“ vytvořil tým Microsoft Hotmail v roce 2011, kdy společnost představila nové metody filtrování příchozích zpráv. Šedá pošta se od spamu liší následujícími způsoby:

  1. E-mail je vyžádán. Požadujete příjem šedé pošty přímým nebo nepřímým přihlášením. Například přímou metodou je přihlášení k odběru seznamu adresátů. Nepřímým způsobem je poskytnutí vaší e-mailové adresy při registraci u e-commerce webová stránka.
  2. E-mail je legitimní. Šedé zprávy jsou odesílány renomovanými zdroji, kteří si cení svého vztahu s příjemcem. Zprávy obvykle obsahují možnost odhlášení, kterou odesílatel ctí.
  3. Obsah e-mailu je zaměřen na konkrétní uživatele. Zprávy v šedé poště obecně obsahují obsah, který je specifický pro vaše zájmy. I když e-maily mohou obsahovat text podobný spamovým zprávám, například speciální nabídky a propagační akce, nabídky jsou směrovány na vás a další konkrétní uživatele.

Na základě průzkumu společnosti Microsoft tvoří zpravodaje a speciální nabídky většinu zpráv v doručené poště průměrného uživatele. Díky identifikaci těchto zpráv jako šedé pošty je Hotmail schopen je vhodně filtrovat. To zahrnuje přesun zpravodajů do konkrétní kategorie „Zpravodaje“ a poskytnutí nástroje „Vyčištění plánu“, který přesune nebo odstraní zastaralé e-mailové propagace.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Graymailu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Graymail, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Graymailu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.