Domů : Podmínky internetu : Definice elektronického obchodu

E-commerce

E-commerce (elektronický obchod) označuje obchod přes internet. Webové stránky jako Amazon.com, Buy.com a eBay jsou všechny weby elektronického obchodování. Dvěma hlavními formami elektronického obchodování jsou Business-to-Consumer (B2C) a Business-to-Business (B2B). Zatímco společnosti jako Amazon.com obstarávají hlavně spotřebitele, jiné společnosti poskytují zboží a služby výhradně jiným podnikům. Pojmy „e-business“ a „e-tailing“ se často používají jako synonymum pro e-obchodování. Odkazují na stejnou myšlenku; jsou jen zvyklí zmást lidi, kteří se snaží naučit se počítačové pojmy.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici elektronického obchodu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená elektronický obchod, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici elektronického obchodu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.