Domů : Hardwarové podmínky : Definice DSLAM

DSLAM

Zkratka „Digital Subscriber Line Access Multiplexer“. DSLAM je zařízení používané poskytovateli internetových služeb (ISP) k směrování příchozích DSL připojení k internetu. Protože „multiplexer“ kombinuje více signálů do jednoho, spojuje DSLAM skupinu připojení předplatitelů do jednoho agregovaného internetového připojení.

Například multiplikátor přístupu DSL může přijímat signály ze všech modemů DSL v určitém sousedství a propojovat je přes internet páteř. DSLAM zpracovává každé příchozí připojení a může omezit Šířka pásma určitých linek DSL. Většina poskytovatelů služeb DSL používá více DSLAM k co nejefektivnějšímu směrování příchozích a odchozích přenosů.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici DSLAM. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená DSLAM, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici DSLAM užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.