Domovská stránka > C > Co Je To Raw?

Co je to RAW?

Raw nebo-li také živá strava, syrová strava či vitariánství vychází z myšlenky, že tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Raw food je strava, která neprošla tepelným zpracováním, tj. teplotou nad 45 °C. Takováto strava je plná vitamínů, minerálů, živin a aktivních enzymů.

Přečtěte si více

Kdy fotit do RAW?

Při focení svatby či vlastně jakékoli zakázky, za kterou dostanete zaplaceno nebo která se nedá opakovat, je RAW prostě jistota. Nejen v expozičně složitějších situacích, ale třeba i v obyčejném přechodu z venku dovnitř se může stát, že zapomenete na foťáku něco přenastavit a fotíte příliš tmavé fotky. Jak převést fotky z RAW do JPG? Pokud jste například u cizího počítače, do kterého nemůžete nic instalovat a potřebujete RAW fotografii převést do JPEG k dalšímu zpracování, můžete použít on-line převaděč. Otevřete webový nástroj Zamzar a vyberte soubory, které se mají převést pomocí »1 | Add files…« - stačí je i přetáhnout myší.

Co znamená funkce WB a jakou má výhodu při focení na RAW?

Praktické výhody snímání do RAW

Možnost úpravy barev – vyvážení bílé (WB) je možno bez ztráty kvality provést v PC (v JPEG by to znamenalo ztrátu kvality). Možnost vytáhnout z fotoaparátu maximum dynamického rozsahu (v JPEG problém)
Podle toho, jak na raw? Adobe Lightroom, Adobe Camera RAW (plugin do Photoshopu), Capture One, Zoner a podobně. Programů na úpravu RAWů je více a je na každém, který si vybere. Nejvíc populární je v současnosti Adobe Lightroom.

Jak jíst RAW?

tepelně upravovanou do 42°C, se raw drží dvou hlavních zásad:

  1. Nemít nikdy hlad – vždy mějte po ruce kus ovoce nebo zeleniny.
  2. Ovoce nikdy nejezte po zelenině – pokud si dáte během dne zeleninu, nechte si pro ovoce výrazný odstup, v ideálním případě si dejte ovoce až druhý den. Zelenina by měla v jídelníčku převažovat.
Lidé se také ptají, co jí vitarian? Vitariánství je výživový směr založený na přijímání výhradně tepelně neupravených potravin, někdy jen rostlinného původu, mezi něž patří zelenina, ovoce, ořechy, semena, naklíčené obilí a luštěniny. Může také zahrnovat i konzumaci syrového masa.

Co je to RAW dort?

Dorty a dezerty připravené podle zásad raw kuchyně jsou bez mouky, rafinovaného cukru a bez mléčných produktů, díky tomu jsou o poznání zdravější než klasické sladkosti. Základem jsou ořechy, ovoce a přírodní sladidla. Právě díky ořechům jsou tyto dezerty velmi syté a hutné a stačí jich malý kousek. Podle toho, jak fotit 16 9 nebo 4 3? 3:2 mají pouze zrcadlovky, jinak je u fotočipů standardem 4:3 odjakživa. Jinak 16:9 je fajn na krajiny, ale třeba na rodinné fotky skupiny osob naprosto nevhodné, je tam pak po stranách hromada nevyužitého místa. 4:3 je takový kompromis.

Jak zpracovat RAW fotografie?

První skupina, do které řadím Affinity Photo, Darktable, RawTherapee a Zoner Photo Studio pracují s RAW soubory přímo. V těchto programech stačí jednoduše otevřít RAW soubor a ten následně upravovat. Export takto upravených souborů se pak obvykle děje buď po již dokončených úpravách, nebo později hromadně.

By Cash

V jakém formátu fotit? :: Jak zrušit upozornění na instalaci Windows 10?
Užitečné odkazy