Domovská stránka > C > Co Umí Chromebook?

Co umí Chromebook?

Pod označením Chromebook se rozumí notebook, který pohání operační systém Chrome OS společnosti Google. Jedná se o jednoduchý a uzavřený počítač s optimalizovanou konfigurací, který původně nabízel jen internetový prohlížeč Chrome, a kromě něj jen něco málo navíc.

Přečtěte si více

Co znamená Chrome OS?

Google Chrome OS je operační systém společnosti Google, který je zaměřen především na práci s webem. Je založen na Gentoo a jeho základními komponentami jsou linuxové jádro, webový prohlížeč Google Chrome a vrstva systému Android, která umožňuje využití Google Play obchodu a většiny přes něj dostupných aplikací. Jak pouzivat Chromebook? V podstatě stačí otevřít obchod Google Play, vybrat požadovanou aplikaci, stisknout tlačítko Instalovat a máte hotovo. Samozřejmě není vyloučeno, že se setkáte s nějakou podivnou aplikací pro operační systém Android, kterou na Chromebooku nespustíte, nicméně naprostá většina aplikací běží na Chromebooku bez problémů.

Jaký Chromebook?

HP Chromebook 14, doplněný jasně modrou povrchovou úpravou a ohromující obrazovkou, nabízí nejlepší hodnotu ze všech Chromebooků. I když jsou výdrž a výkon baterie průměrné – je Chromebook HP Chromebook 14 snadno jedním z nejlepších Chromebooků, jaké kdy byly k dispozici. Pokud jde o to, jak udělat chromebook? K instalaci využijeme projekt CloudReady, který jednoduše přemění Váš počítač v Chromebook. Výhodou je otestovaná kompatibilita s velkým množstvím zařízení - od Aceru přes Apply, HP, Lenovo až po Dell. Pravděpodobně zde tedy naleznete i svůj notebook. Konkrétně nainstalujeme Chromium OS (opensource verzi Chrome OS).

Jak nainstalovat Google Chrome OS?

Jak na instalaci Chrome OS?

  1. Spusťte Chrome OS z USB flash disku dle předchozího postupu.
  2. Vpravo dole klikněte na hodiny a následně klikněte na „Install OS“
  3. Nyní se řiďte dle pokynů a vyčkejte, než se systém sám nerestartuje.
  4. Poté je možné USB flash disk vyjmout a systém si nastavit a používat dle potřeby.
Co to je operační systém? Operační systém je hlavní řídicí program počítače nebo jiného elektronického zařízení. Jeho úkolem je zpřístupnit hardware a software aplikacím a uživatelům. V podstatě je to prostředek, který zajišťuje, abychom s počítačem a jeho jednotlivými komponenty nemuseli komunikovat pomocí jedniček a nul.

Jaké jsou operační systémy?

Mezi nejpoužívanější druhy operačních systémů osobních počítačů patří Microsoft Windows, macOS a Linux, u mobilních telefonů Android a iOS. Jaký operační systém na starý notebook? Chrome OS vlije starému laptopu čerstvou sílu do obvodů

Docela novým, avšak překvapivě efektivním řešením je postarší laptop předělat na Chromebook. Operační systém Chrome OS, který vyvinul Google, je velmi nenáročný.

Co to je ultrabook?

Ultrabook je obchodní název, který má firma Intel registrovaný pod svou ochrannou známkou. Aby mohl výrobce prodávat notebook jako ultrabook, musí splňovat technické a designové požadavky stanovené firmou Intel. Ultrabooky jsou tedy vždy tenké, lehké notebooky s mainstreamovým výkonem a s velkou výdrží na baterii.

By Claude

Jak využít starý notebook? :: Co to je zkratka CC?
Užitečné odkazy