Domovská stránka > C > Co Jsou To Sociální Media?

Co jsou to sociální media?

Sociální média jsou nástroje, které umožňují lidem tvořit, sdílet a vyměňovat mezi sebou informace a multimediální obsah v rámci virtuální komunity nebo sítě. Spadají do podmnožiny médií, které považujeme za formu sdělovacích prostředků.

Přečtěte si více

Čím se sociální sítě shodují?

Sociální síť je místo na Internetu, kde můžeme s ostatními lidmi sdílet informace, fotografie, videa či své pocity. Díky těmto sítím se lidé mohou něčemu přiučit, mohou si navzájem pomoci, mohou se vyslechnout nebo se také seznámit. Jedná se o virtuální prostor, kde spolu komunikují dva nebo více uživatelů Internetu. Jak zabezpecit sociální sítě? 10 tipů pro bezpečné sociální sítě

 1. Nastavte si silné heslo.
 2. Nastavte si dvoufázové ověření.
 3. Neuvádějte veřejně své telefonní číslo, e-mail nebo adresu.
 4. Nevěřte všemu, co na sociálních sítích objevíte.
 5. Pozor na příliš výhodné nabídky.

Jaké sociální sítě vlastní Facebook?

Facebook dnes vlastní sociální síť Instagram a také aplikaci WhatsApp. Odkoupil také společnost Oculus a vyvíjí brýle pro virtuální svět. Snaží se o vývoj digitálních peněz s názvem Libra. Facebook vydělává na reklamě a čelí velké kritice z nedostatečné ochrany osobních údajů uživatelů. Co je hlavním úkolem záchytné sociální sítě? Sociální síť, společenská síť nebo komunitní síť (anglicky social network nebo community network) je služba na Internetu, která registrovaným členům umožňuje si vytvářet osobní (či firemní) veřejný či částečně veřejný profil, komunikovat spolu, sdílet informace, fotografie, videa, provozovat chat a další aktivity.

Když to vezmeme v úvahu, jak komunikovat na sociálních sítích?

Jak komunikovat na sociálních sítích

 1. (1) Nezapomínejte na základy. Buďte struční a držte délku svých příspěvků v únosných mezích i v sociálních sítích, které nemají omezení maximálního počtu znaků.
 2. (2) Buďte specifičtí a relevantní
 3. (3) Zaujměte vizuální stránkou.
 4. (4) Zapojte své publikum.
 5. (5) Kombinujte cit a data.
Jaká jsou rizika sociálních síti? Nesdílejte fotografie svých dětí

Zatímco pro vás a vaše přátele je to roztomile srandovní fotka, váš potomek to za pár let může vnímat jinak. Tím spíš, když na fotku narazí jeho spolužáci. Na sociální sítě pak rozhodně nepatří nejen nahaté děti, ale i jakákoliv fotka, kde se děti nacházejí v choulostivých pozicích.

Co je to Social Media Marketing?

Výraz Social Media Marketing se používá spíše v anglické verzi (do češtiny se překládá prozatím trochu „nešikovně“ jako marketing v sociálních médiích). Jde o tzv. přímý marketing, což je forma přímé komunikace se zákazníky. A další otázka, co davat na sociální sítě? 22 tipů na obsah pro sociální sítě aneb osvědčené příspěvky pro Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn

 1. Kvalitní osobní fotografie.
 2. Animace, krátká videa či GIFy.
 3. Reakce na novinky.
 4. Obsah generovaný uživateli (vztahuje se hlavně k firemním profilům)
 5. Obsah související s (firemním) maskotem.
 6. Edukační videa.

Tak jak rozjet sociální sítě?

Na sociálních sítích však rozhodně nestačí jen být. Je třeba na nich vytvořit lákavou firemní stránku, naplnit ji přitažlivým obsahem, pravidelně ji aktualizovat, pečovat o komunitu, rozšiřovat povědomí o značce, pomocí chytré propagace zvyšovat vlastní vliv a podpořit prodeje služeb a produktů.

By Garold Springman

Na co si dát pozor na sociálních sítích? :: Co je bahnění u ovce?
Užitečné odkazy