Domovská stránka > J > Jak Se Nazývá Komerční Software S Určitými Omezením?

Jak se nazývá komerční software s určitými omezením?

Public domain - jedná se o software, u kterého se jeho tvůrci dobrovolně vzdali svých autorských práv. Takovéto programy můžete jakkoliv upravovat i volně šířit. Tento pojem znamená, že autor díla se rozhodl, že dovolí svoje dílo volně užívat, bez nároku na další ochranu díla.

Přečtěte si více

Co znamená demo hra?

Demo - je demonstrační verze počítačové hry nebo počítačového programu. Je distribuována zdarma uživatelům a obsahuje většinou jen zlomek toho, co umí plná verze. Má totiž za úkol jen předvést, co hra nebo program dokáže. Pokud jde o to, co to je trial? Slovo "trial" znamena v anglictine "skuska", takze "trial verze" je doslova prelozene "zkusebni verze".

Co je to freeware a shareware?

Shareware je označení pro software chráněný autorským právem, který je možné volně distribuovat (typicky na internetu nebo na CD nebo DVD, jež jsou přílohami časopisů). Uživatel má možnost software po určitou dobu zkoušet, zda mu vyhovuje nebo ne. Co to je firmware? Například operační systém pro mobilní telefon je označován jako firmware (např. Android, Windows Phone, iOS), ale samotný mobilní telefon obsahuje firmware pro komunikační čip mobilní telefonní sítě (tzv. radio), firmware pro řízení bezdrátového Wi-Fi čipu, GPS čipu a podobně.

Jak se nazývá volně šiřitelný software s časovým či funkčním omezením?

Programy označované jako shareware patří do skupiny programů souhrnně označovaných jako volně šiřitelné. Jaký operační systém? Ptáte se, jaký operační systém do PC vybrat? Mezi ty nejpoužívanější operační systémy patří komerční Windows společnosti Microsoft, předinstalované systémy macOS či ChromeOS, které nelze zakoupit samostatně, a operační systém Linux, který je jako jediný zcela zdarma.

Pokud jde o to, jaké jsou operační systémy?

Mezi nejpoužívanější druhy operačních systémů osobních počítačů patří Microsoft Windows, macOS a Linux, u mobilních telefonů Android a iOS. Co je to boot? Bootování je procedura, která se provede pokaždé, když se počítač zapne, nebo když operační systém skončí svou práci, nebo když je stisknuto tlačítko reset. Jednoduše řečeno, bootování je zavádění (spouštění) operačního systému.

Kdy byli Pirati?

Původně to byli námořníci, jejichž jméno se stalo synonymem pirátství někdy v 15. století. Některé země využívaly piráty jako nástroje k rušení konkurenčních obchodních tras a námořního obchodu jiných zemí a k terorizování jejich kolonií.

By Ilysa

Na co se pouziva Bluetooth? :: Co je to komerční software?
Užitečné odkazy