Domovská stránka > C > Co Se Skrývá Pod Pojmem Inteligence?

Co se skrývá pod pojmem inteligence?

Někteří vědci navrhli třeba tuto definici: „Velmi široká mentální kapacita, která, kromě jiného, zahrnuje schopnost usuzovat, plánovat, řešit problémy, myslet abstraktně, chápat komplexní ideje, rychle se učit a učit se ze zkušenosti.

Přečtěte si více

Můžete se také zeptat, jak si zvýšit inteligenci?

Tipy na zvýšení IQ:

 1. Pracujte v chladnějším prostředí
 2. Dopřejte si kyslík.
 3. Nežehrejte na mírný stres.
 4. Jezte čokoládu.
 5. Pijte kávu a povzbuzujícího nápoje.
 6. Načasujte si práci na vhodnou dobu.
 7. Užívejte přípravky podporující mozek.
 8. Uvolněte se.
Jak se pozná chytrý člověk? Inteligentní lidé se podle vědců aktivně zajímají o život kolem sebe i na světe. Mají rádi aktualizované informace a neustále se zajímají o dění ve světě.

Kdo vytvoril Vzorecek Pro IQ?

Tuto veličinu poprvé zavedl německý psycholog William Stern v roce 1912, aby sloužila k vyhodnocování a porovnávání výsledků testů inteligence dětí, které vytvářeli zejména francouzští psychologové Alfred Binet a Théodore Simon na počátku 20. století. Kdo vymyslel IQ test? Alfred Binet (8. července 1857, Nice – 18. října 1911) byl francouzský psycholog a autor prvního běžně používaného testu inteligence. Šlo o psychologa, který publikoval první moderní inteligenční test - Binet-Simonova inteligenční škála; v roce 1905.

Tak co znamená inteligence?

Slovo inteligence pochází z latinského inter-legere, což značí rozlišovat, poznávat, chápat. Jako východisko je to bezesporu trefné. Většina definic inteligence je obsahuje, případně rozvádí, zejména na schopnost řešení problémů. Co vyjadruje IQ? Inteligenční kvocient, zkráceně IQ, je standardizované skóre používané jako výstup standardizovaných inteligenčních (a jiných výkonových) psychologických testů k vyčíslení inteligence člověka v poměru k ostatní populaci (respektive k dané skupině).

Může se také zeptat, jak se stát chytřejší?

Jak si zvýšit IQ?8 chytrých tipů, jak být nejen naoko inteligentnější

 1. Přijímejte a buďte závislí na příjmu nových vědomostí
 2. Trénujte na logických hrách.
 3. Motivujte se, stanovte si cíle.
 4. Pravidelně cvičte a veďte aktivní životní styl.
 5. Vyvarujte se stresu, zvládejte ho.
 6. Jezte mozku prospěšné potraviny.
 7. Myslete kreativně
Jak zvetsit mozek? Cvičení stimuluje tvorbu nových mozkových buněk (neuronů) a také posiluje propojení mezi jednotlivými mozkovými buňkami. Aktivním pohybem se zvýší proudění kyslíku a tedy i mozek se více okysličí. Soustřeďte se na aerobní typ cvičení či posilování. Ranním během skvěle rozhýbete tělo a nabijete se energií.

Jak si procvičit mozek?

Křížovky, osmisměrky nebo třeba sudoku, jsou skvělými nástroji, jak si bystřit mozek. Když luštíte křížovky, musíte vzpomínat na dobu školní a rovnou tak trénujete i paměť. Bonus je, že se často dozvíte něco nového. Při luštění sudoku nebo osmisměrek zase zapojujeme logické uvažování nebo také pozornost a zrak.

By Sera Biggart

Jak se pozná vysoká inteligence? :: Jaké jsou zásuvky v Dubaji?
Užitečné odkazy