Domovská stránka > C > Co Znamená Cloud Computing?

Co znamená cloud computing?

Zjednodušeně řečeno, cloud computing znamená ukládání dat, provoz programů a přístup k nim skrze internetové připojení. Každá cloudová aplikace má svého poskytovatele, který je zodpovědný za zajištění obřích datových center poskytujících zabezpečení, paměťovou kapacitu a výpočetní výkonnost.

Přečtěte si více

Když to vezmeme v úvahu, co to je cloudové uložiště?

Cloudové úložiště je služba umožňující ukládat soubory, na virtuálním úložišti, resp. vzdáleném serveru daného poskytovatele této služby, ze kterého je mohou sdílet, prohlížet a u většiny služeb i editovat. Výhoda oproti ukládání na místním hardwaru je ten, že cloud lze procházet z jakéhokoliv zařízení. Lidé se také ptají, jaký je rozdíl mezi cloudovým úložištěm a cloudovou službou? Rozdíl je v tom, že cloudová data nebudete mít fyzicky u sebe doma nebo v práci, jako je tomu v případě klasického pevného disku v počítači, nýbrž budou uložená v datovém centru, které provozuje poskytovatel cloudové služby – to znamená třeba na druhém konci světa.

Také, co je aplikace cloud?

Cloudové služby jsou služby, které využívají tzv. cloud computing, tedy model, v němž jsou servery, úložiště, služby a aplikace dostupné uživateli vzdáleně na síti. Tento model nezatěžuje hardware ani software zařízení, s nímž do služby vstupuje. Co je to cloudové prostředí? Cloud computing je na internetu založený model vývoje a používání počítačových technologií. Lze ho také charakterizovat jako poskytování služeb či programů servery dostupnými z internetu s tím, že uživatelé k nim mohou přistupovat vzdáleně, kupř. pomocí webového prohlížeče nebo klienta elektronické pošty.

A další otázka, co je cloud v telefonu?

Cloud je vlastně vaše osobní virtuální úložiště, kam si můžete ukládat svá data kdekoli, kde jste připojeni k internetu. Může se jednat o fotky, videa, dokumenty, ale třeba i o pouhé poznámky. Nejrozšířenějším zástupcem cloudu je Google. Ten nabízí všechny jeho varianty. Můžete se také zeptat, kolik stojí cloudové úložiště? Za 100 GB zaplatíte 49 korun měsíčně. Za 1 TB zaplatíte 189 korun měsíčně nebo 1 899 korun ročně a dostanete k tomu zdarma službu MS Office. Rodinný plán pak vyjde na 269 korun měsíčně nebo 2 699 korun ročně a nabízí přístup pro šest uživatelů (a 1 TB pro každého uživatele) a software Office zdarma.

Co to je Kloud?

Co je to vlastně “cloud”

“Cloud” je běžně používaný termín odkazující se na servery připojené k Internetu, které jsou dostupné veřejnosti buď přes placený pronájem, nebo jako součást softwaru či platformové služby. Služba založená na cloudu může mít mnoho forem.
Co je Degoo? Degoo Cloud (100 GB místa)

Služba umožňuje streamování videí a vaše data jsou bezpečně šifrována. Nabízeny jsou také desktopové a mobilní aplikace. Jejich plná funkčnost se však plně projeví až po pozvání alespoň 10 lidí a i tak budete moci nahrávat na cloud jen z jednoho zařízení. Toto neplatí pro webové rozhraní.

Jaké jsou typy cloudových služeb?

Čtyři typy cloudových řešení

  • Public (veřejný) cloud. Někdy je také považován za klasický cloud computing, který je dostupný již od roku 1997.
  • Private (soukromý) cloud. Jde o cloudové řešení vytvořené, vlastněné a využívané konkrétní organizací.
  • Community (komunitní) cloud.
  • Hybrid (hybridní) cloud.

By Delanos Casimir

Jaké cloudové uložiště? :: Co je Degoo?
Užitečné odkazy