Domovská stránka > K > Kdy Vznikl Cloud?

Kdy vznikl cloud?

Základní myšlenka cloud computingu se datuje až k roku 1960, kdy se americký informatik John McCarthy domníval, že výpočetní technika bude jednou organizována jako veřejná služba.

Přečtěte si více

Kde jsou uživatelská data v cloudu uložená?

Všechna data jsou ukládána v našem vlastním datovém centru, kde jsou už přímo v rámci lokality replikována na více úložišť dat tzv. diskových polí. Můžete se také zeptat, proč používat cloud? Díky cloudovému řešení vám odpadnou náklady na firemní hardware a software, které bývají extrémně vysoké. S přechodem na cloud firma platí pouze provozní náklady v podobě měsíčního poplatku za službu. Navíc s cloudem vaše IT systémy nikdy nezestárnou, protože všechny komponenty pravidelně upgradujeme.

Proč cloud?

Cloud umožňuje využití sdíleného výpočetního výkonu, přičemž klient platí jen za to, co skutečně používá. Mimo prvotní výdaje se tak efektivněji nakládá s dostupnými IT prostředky. Mezi další přednosti podnikání v cloudu bezpochyby patří také možnost dynamického škálování. Může se také zeptat, jak nejlépe uchovat data? Pro dlouhodobější uchování dat je vhodné vybrat média s delší dobou životnosti zápisu: DataTresor. V případě, že jsou v počítači dva fyzické pevné disky, je vhodné zálohovat data na druhý disk. V případě havárie jednoho z disků, data zůstanou alespoň na jednom z nich.

Můžete se také zeptat, jak zálohovat v cloudu?

Připojte své zařízení k síti Wi-Fi a přejděte do Nastavení > Přihlásit se k účtu HUAWEI ID > Cloud > Cloud záloha. Klepnutím na ZÁLOHOVAT spustíte zálohu. Jak na zálohu dat? Na výběr máte z několika možností:

  1. CD/DVD. Jedno z nejlevnějších a nejdostupnějších řešení – jednoduše svá data vypálíte na datový nosič.
  2. Externí pevný disk. Výrazně lepší možnost než CD nebo DVD.
  3. Flash disk.
  4. Síťový disk.
  5. NAS server.
  6. Cloudový server.

Když to vezmeme v úvahu, jak do cloudu?

Kliknutím na tlačítko Přidat nad základním menu můžete na Disku vytvořit nové složky, soubory nebo dokumenty. Služba podporuje uploadování pomocí funkce Drag and Drop, tedy přesunování souborů do úložiště přetahováním myší. Jak si vytvořit vlastní cloud? My Cloud Home připojíte pomocí síťového kabelu k vašemu routeru a následně otevřete odkaz MyCloud.com/hello, na němž se zaregistrujete. Poté bude zařízení fungovat jako klasické cloudové úložiště. Na WD My Cloud Home lze snadno synchronizovat všechna vaše data.

Co znamená uložit do cloudu?

Cloudové úložiště je služba umožňující ukládat soubory, na virtuálním úložišti, resp. vzdáleném serveru daného poskytovatele této služby, ze kterého je mohou sdílet, prohlížet a u většiny služeb i editovat. Výhoda oproti ukládání na místním hardwaru je ten, že cloud lze procházet z jakéhokoliv zařízení.

By Richlad Dimicco

Co to je Command? :: Jak funguje fotografie?
Užitečné odkazy