Domovská stránka > C > Co Znamená Zkratka Vpn?

Co znamená zkratka VPN?

Co je VPN? (DEFINICE)

Zkratka VPN vychází z anglického spojení Virtual Private Network, které můžeme přeložit jako virtuální privátní síť. Virtuální proto, že zajišťuje pomyslné přímé spojení (např. kabelem) s jakýmkoliv počítačem nebo webovou stránkou na světě.

Přečtěte si více

Co je to VPN v mobilu?

Síť VPN (virtuální privátní síť) šifruje internetovou komunikaci a kóduje ji tak, aby její sledování na základě zeměpisné polohy nebylo možné, a proto poskytuje větší ochranu než otevřená síť. Takovou šifrovanou nebo kódovanou komunikaci je pak mnohem těžší zachytit, takže zabezpečení soukromých dat je vyšší. Může se také zeptat, kdo mě může sledovat na internetu? Protože Váš ISP spravuje vše, co si na internetu prohlížíte, může nasbírat spoustu osobních dat, jako informace, které vyhledáváte, komu posíláte maily (a kdy), a dokonce vidí i každou Bitcoinovou transakci.

Jak vypnout VPN na PC?

V počítači defaultně VPN ani proxy není. Ale může se stát, že tam proxy nainstaluje antivir. V tom případě spustit Internet Explorer (opravdu Internet Explorer, ne žádný Chrome ani Edge) a stisknout tlačítko Settings/Internet Options/Connections/LAN Settings a tady, pokud uvidíš nějakou aktivní proxy, ji vypni. Jak na domácí VPN? Otevřete si klávesovou zkratkou [Win] + [I] Nastavení a zde přejděte do nabídky »Síť a internet / VPN«. Zde použijte volbu »Přidat připojení VPN« a zadejte požadované údaje. V nabídce »Poskytovatel připojení VPN« zvolte možnost »Windows (předdefinované)« a pak si zvolte libovolný »Název připojení«.

Proč mi nejde VPN?

Nejrychlejším řešením je ujistit se, že na vašem počítači není spuštěných více VPN klientů současně. Pokud to chybu nevyřeší, zkuste na chvíli vypnout firewall a antivirové programy, abyste zjistili, zda připojení neblokují právě oni. Tuto občasnou chybu lze taktéž vyřešit restartováním nebo přeinstalováním klienta. Může se také zeptat, jak nastavit vpn na mobilu? Chcete-li v mobilním zařízení nastavit VPN, musíte si z obchodu s aplikacemi stáhnout aplikaci VPN a zaregistrovat se ke službě VPN. Jakmile tak učiníte, budete moci aplikaci otevřít a připojit se k serveru VPN.

Co chrání šifrování dat v rámci protokolu IP?

IPsec používá kryptografické bezpečnostní služby pro ochranu komunikace prostřednictvím IP protokolu. Poskytuje ověřování dat, původ dat, jejich integritu, důvěrnost (šifrování) a ochranu proti útoku pomocí přehrání (viz replay attack). Jak skrýt VPN zdarma? Existuje několik způsobů, jak skrýt VPN zdarma. Nejběžnějším způsobem je použití proxy serveru. Proxy server je počítač, který funguje jako prostředník mezi vaším počítačem a internetem. Při použití proxy serveru odesílá váš počítač veškerý provoz na proxy server, který jej následně odešle do cílové destinace. V cílové destinaci se tak místo vaší IP adresy zobrazí IP adresa proxy serveru.
Dalším způsobem, jak skrýt VPN, je použití služby řetězení VPN. Řetězová služba VPN je služba, která směruje váš provoz přes více serverů VPN. Díky tomu je pro někoho velmi obtížné vysledovat váš provoz zpět k vaší IP adrese.
Nakonec můžete použít službu, která váš provoz šifruje. Když je váš provoz šifrovaný, je pro někoho velmi obtížné slídit po vašem provozu a zjistit, co děláte.

Jak ziskat ceskou VPN?

Českou VPN můžete získat několika různými způsoby. Jedním ze způsobů je stažení aplikace VPN od renomovaného poskytovatele. To obvykle zahrnuje vytvoření účtu a následné stažení a instalaci aplikace do vašeho zařízení. Po instalaci aplikace se budete moci připojit k českému serveru VPN a připojit se k internetu.
Dalším způsobem, jak získat českou VPN, je nastavit si VPN ručně. To obvykle vyžaduje získání účtu VPN od poskytovatele a následnou konfiguraci zařízení pro připojení k serveru VPN. To může být o něco složitější než použití aplikace VPN, ale může to být flexibilnější a může to umožnit připojení k více než jednomu českému serveru VPN.
Nakonec můžete použít také webovou službu VPN. Tyto služby obvykle fungují tak, že se připojíte na webovou stránku a poté přistupujete k síti VPN prostřednictvím webového prohlížeče. To může být pohodlná možnost, pokud nechcete instalovat aplikaci VPN nebo nemáte kompatibilní zařízení.

By Kammerer Rahib

Jak se zapina AirDrop? :: Jak funguje OpenVPN?
Užitečné odkazy