Domovská stránka > J > Jak Opravit Modrou Obrazovku?

Jak opravit modrou obrazovku?

Nastavte počítač, aby se v případě modré smrti nerestartoval.

 1. Otevřete Vlastnosti systému.
 2. Klikněte na Upřesnit nastavení systému.
 3. Na kartě Upřesnit v sekci Spouštění a zotavení systému klikněte na tlačítko Nastavení.
 4. Zde v sekci Selhání systému odškrtněte položku "Automaticky restartovat".

Přečtěte si více

Co může způsobit blue screen?

Nejčastější příčinou BSoD jsou zde nekompatibilní verze DLL knihoven, což je někdy označováno jako „DLL peklo“ (DLL hell). V případě, že je v systému nainstalována jiná verze dané DLL knihovny, než kterou program očekává, může to způsobit nestabilní chování. Jak vyvolat modrou smrt? Změna pokročilých nastavení systému

 1. Otevřeme Pokročilá nastavení systému... buď kliknutím pravým myšítkem na ikonu Tento počítač - Vlastnosti - Upřesnit nastavení systému;
 2. vybereme položku Spouštění a zotavení systému (odklikneme Nastavení);
 3. v sekci Selhání systému:
 4. potvrdíme OK, OK.

Jak vypadá Modrá smrt?

Modrá obrazovka smrti (BSoD - Blue screen of death)

Zobrazuje se v situaci, kdy je zjištěna závažná chyba, která může být zapříčiněna virem, softwarovou či hardwarovou chybou. Chybové hlášení je zobrazeno přes celou obrazovku bílým písmem na modrém podkladu, a proto je tedy odvozen název jako tzv. "Modrá smrt".
Co delat s modrou smrtí? Část 2: Jak opravit modré obrazovky smrti

 1. Krok 1. Přemýšlejte o nedávných akcích v počítači.
 2. Krok 2. Zkontrolujte, zda je zařízení přehřáté
 3. Krok 3. Vymažte veškerý nepotřebný hardware.
 4. Krok 4. Čeká na restart počítače.
 5. Krok 5. Spusťte antivirový scan.

Tak jak zjistit příčinu modré smrti?

Nejčastěji je to »C:\Windows\Minidump\« a »C:\Windows\Memory. dmp«. Tento soubor je potřeba k analýze příčiny modré smrti. Jestli máte povolené generování výpisu stavu paměti si můžete zkontrolovat v »Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Systém | Upřesnit nastavení systému«. Jak obnovit Windows 10 z biosu? Existuje několik způsobů, jak obnovit systém Windows 10 ze systému BIOS. Jedním ze způsobů je použití funkce "Obnovit tento počítač" v systému Windows 10. Ta vám umožní obnovit počítač do továrního nastavení. Dalším způsobem je použití bootovací jednotky USB nebo disku CD/DVD. Je třeba spustit počítač z jednotky USB nebo disku CD/DVD a poté podle pokynů obnovit počítač.

Jak přeinstalovat Windows?

Přejděte do nabídky Start – Nastavení – Aktualizace a zabezpečení – Obnovení. V dialogu Obnovení klepněte na tlačítko Spustit. Zobrazí se vám nový dialog Zvolte možnost, kde máte na výběr mezi dvěma volbami. Pokud chcete provést kompletní reset Windows, včetně smazání dat, vyberte možnost Odebrat všechno. Jak zjistit chyby ve Windows 10? V systému Windows 10 lze chyby zjistit několika různými způsoby. Jedním ze způsobů je použití Prohlížeče událostí, který najdete v Ovládacích panelech. Prohlížeč událostí zobrazí seznam všech událostí, které se v počítači vyskytly, a to jak dobrých, tak špatných. Dalším způsobem zjišťování chyb je použití nástroje Microsoft Safety Scanner, což je bezplatný skenovací nástroj, který lze stáhnout z webových stránek společnosti Microsoft. V neposlední řadě můžete ke kontrole počítače na přítomnost chyb použít také skenovací nástroj třetí strany, například Malwarebytes.

Jak zjistit chyby v počítači?

Chyby počítače lze zjistit několika různými způsoby. Prvním způsobem je kontrola protokolů chyb, které uchovává operační systém. Tyto protokoly lze nalézt v Prohlížeči událostí v systému Windows nebo v systémovém protokolu v systému Linux. Ke sledování chyb v systému můžete také použít specifické nástroje, například nástroj Sledování spolehlivosti systému Windows. Dalším způsobem, jak odhalit chyby, je jednoduše sledovat výkon systému. Pokud si všimnete, že systém běží pomalu nebo že některé programy padají, může to být známkou toho, že jsou v systému chyby.

By Ginelle

Jak obnovit počítač přes BIOS? :: Co delat kdyz vidím Rozmazane?
Užitečné odkazy