Domovská stránka > K > Kdy Byl V Česku Zaveden Internet?

Kdy byl v Česku zaveden Internet?

Dne 13.2.1992 probíhá slavnostní oficiální připojení naší republiky k Internetu. K tomuto aktu nedochází nikde jinde, než na pražském ČVUT. Již v roce 1991 byl podáván návrh na vybudování celorepublikové páteřní sítě.

Přečtěte si více

Co to je sdílení dat?

Sdílený prostředek, síťový prostředek, sdílení souborů, sdílení tiskáren (anglicky shared resource, network share, file sharing, printer sharing) jsou v informatice taková sdílení systémových prostředků počítače (zařízení, data), že k nim lze vzdáleně přistupovat z jiného počítače (typicky přes lokální síť, LAN). Můžete se také zeptat, co to je sdílet? Nejdříve než začneme přemýšlet o významu sdílení ve smyslu interpretace, určeme si, co přesně to sdílení znamená. Synonymy tohoto slova je například předání anebo podělení se.

Jak funguje Windows Server?

Windows Server nabízí centralizované úložiště a zálohování uživatelských či firemních dat. Server může sloužit také na provoz nějakého programu nebo aplikace. Často se jedná o software, který musí být dostupný pro všechny počítače v síti (účetní, docházkový program, apod.) Když to vezmeme v úvahu, jaké jsou internetové vyhledávače? Níže uvádíme seznam internetových vyhledávačů, kterým se na těchto stránkách budeme především věnovat: Google.cz, Seznam.cz, Bing, Yahoo, Ask, Atlas.cz, AltaVista, Jyxo vyhledávač a také Centrum.cz. Například mezi nejpoužívanější polské vyhledávače patří Google.pl, který v Polsku ovládl více než 93% podíl vyhledávání.

Jaké jsou způsoby vyhledávání na Internetu?

Obecně je možné nabídnout čtyři základní možnosti vyhledávání: katalogy, vyhledávače, metavyhledávače, specializované vyhledávače. Každý z nich nabízí jiné možnosti, má své výhody i stinné stránky. Většina uživatelů běžně používá vyhledávače, což ale nemusí být vždy optimální. Co je internetový vyhledávač příklady? Co jsou to vyhledávače. Vyhledávače jsou internetové portály sloužící jako rozcestníky odkazů na internetu. Na rozdíl od katalogů se do nich nevkládají odkazy na webové stránky ručně, ale vkládají je tam speciální softwarové aplikace, kterým se říká roboti, pavouci, search bot, crawler

Jak si z počítače udělat server?

Pro notebook můžete použít i operační systém FreeNAS (najdete ho na našem Chip DVD), který z něj udělá v podstatě NAS server. Spustit ho můžete i z USB flash disku, takže pevný disk zůstane volný pro soubory. Jak si postavit NAS server? Základní řešení je postaveno na RPi 4B 2GB. Dále budeme potřebovat nějaké disky, zde jsme volili 2,5" disky WD External 4TB, které lze po USB rovnou napájet a mají nižší spotřebu (ale také rychlost!) oproti 3,5" variantě. Napájení 2,5" disků by RPi neutáhl, proto je všechno zapojené do externě napájeného USB hubu.

Jak si udělat vlastní cloud?

My Cloud Home připojíte pomocí síťového kabelu k vašemu routeru a následně otevřete odkaz MyCloud.com/hello, na němž se zaregistrujete. Poté bude zařízení fungovat jako klasické cloudové úložiště. Na WD My Cloud Home lze snadno synchronizovat všechna vaše data.

By Elodea

Kde najít Snímky obrazovky? :: Kde najdu Obchod Play?
Užitečné odkazy