Domovská stránka > K > Kdo Je Správce Domény?

Kdo je správce domény?

Správci domén nejvyšší úrovně jsou tedy národní registry pro konkrétní státy a EU (CZ. NIC, SK-NIC, EURID ad.) a také centrální registr nadnárodních (generických) domén ICANN. Komunikaci s těmito subjekty ohledně domén obvykle zprostředkovává registrátor či subregistrátor (více si o nich řekneme níže).

Přečtěte si více

Jak zjistit IP adresu z doménového jména?

Zjištění IP adresy domény na Windows

Stiskněte na klávesnici win+R a do zobrazeného textového pole zadejte cmd. Zobrazí se Vám černá příkazová řádka, kam napište ping mezera doména. Tedy například: ping eshopsystem.cz a stiskněte enter. Následně se Vám zobrazí IP adresa dané domény (serveru).
Jak zjistit MX zaznam? Vyhledání MX záznamu pomocí nslookup

  1. V nabídce Start klepněte na položku Run a do pole Open zadejte příkaz cmd. Spustí se nástroj Command line.
  2. Zadejte do příkazového řádku příkaz nslookup.
  3. Zadejte do příkazového řádku příkaz set type=MX.
  4. Zadejte do příkazového řádku příkaz pantherstudio.cz.

Jak zjistit název zařízení v síti?

Pro tenhle účel existují různorodé programy pod názvem „scanner“. „IP scanner“ či „network scanner“. Dělají v zásadě to, že projdou všechny IP adresy v rámci vaší (lokální) sítě a pokud se zjistit, zda na těchto IP adresách něco je (správněji zda něco reaguje)a vytvoří seznam. Kde najdu typ počítače? Klikněte na tlačítko Start a do pole pro vyhledávání zadejte Systémové informace. V seznamu výsledků vyhledávání klikněte v části Programy na položku Systémové informace, tím zobrazíte okno Systémové informace. V části Systém hledejte text Model:.

Můžete se také zeptat, jak pojmenovat počítač?

Přejmenování počítače s Windows 10

  1. Vyberte Start > Nastavení > Systém > O systému.
  2. Vyberte Přejmenovat tento počítač.
  3. Zadejte nový název a vyberte Další. Můžete být vyzváni, abyste se přihlásili.
  4. Vyberte Restartovat nyní nebo Restartovat později.
Když to vezmeme v úvahu, jaké domény rozlišujeme? Rozlišují se 2 druhy, a to geografické (pro Českou republiku „cz“) a generické („com“, „info“ či „org“ a další). Příklad: www.jmenowebu.cz. Doména II. řádu – jedná se o nejdůležitější typ, protože je to samotný název stránek.

A další otázka, jak vypadá doména?

Doménové jméno sestává z několika částí (řádů) oddělených tečkami. Části jsou seřazeny od nejkonkrétnější po nejobecnější - první část např. www označuje jeden konkrétní počítač a poslední část např. cz označuje celou skupinu počítačů nebo sítí v internetu. Jaký je rozdíl mezi doménou a IP adresou? Doména je soubor zařízení v síti, kterým je v rámci této sítě přiřazena skupina adres. IP adresa je jedinečná číselná adresa, která identifikuje konkrétní zařízení v síti.

Jak si vytvořit vlastní doménu?

Pokud si chcete vytvořit vlastní doménu, musíte udělat několik věcí. Nejprve musíte najít poskytovatele webhostingu, který vám umožní registraci nové domény. Jakmile poskytovatele najdete, musíte si u něj zaregistrovat doménu. Po registraci domény budete muset nakonfigurovat nastavení DNS tak, aby vaše doména směřovala na váš webhostingový účet. Po aktualizaci nastavení DNS by měla být vaše nová doména funkční a přístupná světu.

By Estelle

Jak pridat Seznam Email do Macbooku? :: Jak odblokovat iPhone bez iTunes?
Užitečné odkazy