Domovská stránka > C > Co Je Název Domény?

Co je název domény?

Slovo „doména“ je zkratka, správně bychom měli říkat „doménové jméno“. Je to unikátní adresa na internetu. Používá se tak, že se přímo píše do internetového prohlížeče (např.) a také tvoří část emailové adresy za @ (např.)

Přečtěte si více

Také, jak vymyslet název domény?

Nejdřív si proto ujasněte záměry, které s webem máte. Pozdější změna doménového jména by zhoršila pozici vašeho webu ve vyhledávačích a ztížila marketing vaší značky. Ověřte si také, jestli podobné jméno nemá registrované váš konkurent. Pokud ano, určitě si nepořizujte doménu odlišenou jen pomlčkami. Kde se nachází název domény webové stránky? Doména I. řádu – v angličtině TLD (top level domain), nachází se na konci za tečkou, jde tedy o koncovku. Rozlišují se 2 druhy, a to geografické (pro Českou republiku „cz“) a generické („com“, „info“ či „org“ a další). Příklad: www.jmenowebu.cz.

Co je to doména a kde je umístěna?

Doména (neboli doménové jméno) je unikátní textový název, který v internetu zastupuje číselné vyjádření umístění serveru, zvané IP adresa. Internetová adresa v textovém tvaru se pamatuje lépe než čísla - např. adresa 62.168.63.138, která ukazuje na webovou prezentaci domény www.zoner.cz. Může se také zeptat, jak fungují domény? Doménové jméno je jednoznačné a jedinečné jméno přiřazené ke konkrétnímu hostingu, řečeno zjednodušeně. Hosting má svou IP adresu, a podle té doména pozná, jaký web má zobrazit a kde ho najít. Doménové jméno nahrazuje IP adresu, kterou by jinak bylo těžké si zapamatovat.

Jak vybrat název domény?

Krátká a snadno zapamatovatelná

Čím kratší název domény zvolíte, tím lepší. Příliš dlouhá doména rovněž dává příležitost různým omylům, překlepům a nedorozuměním. Kratší název se lépe pamatuje, dobře se vejde na propagační materiály a snáze se sděluje rozhovorem.
Může se také zeptat, jak si koupit vlastní doménu? Domény nehledejte v regálech v obchoďáku, stejně jako z nich nedělejte vědu. Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny.

Proč místo IP adres používáme domény?

Uznejte sami, že to není zrovna čitelný a zapamatovatelný tvar. Aby se zlepšila čitelnost adres a orientace lidí v síti, byla zavedena přijatelnější forma tzv. doménová jména . Můžete se také zeptat, jak zjistit volnou doménu? Do jediného pole vepíšete všechny domény s koncovkami a aplikace domeny.cz ověří, zda jsou volné k registraci. Zadejte názvy domén včetně koncovek, každou na jeden řádek.

Lidé se také ptají, jak pojmenovat svůj web?

Jméno firmy nebo produktu je dobrá volba. Pokud se jedná o firemní webovou prezentaci nebo stránky o nějakém konkrétním produktu, doporučuje se jako doménu zvolit název společnosti, které se stránky týkají, anebo v případě produktu jeho název (např. „www.zehlicky.cz“).

By Ave Pauls

Kdo je vlastníkem domény? :: Čím nahradit včelí vosk?
Užitečné odkazy