Domovská stránka > K > Kdo Je Vlastníkem Domény?

Kdo je vlastníkem domény?

Držitelem domény je vždy ta osoba nebo organizace, které je uvedena v databázi „továrny“ (centrálního registru) a je vždy tvořena jménem, emailovou adresou a dalšími údaji. Toto je velmi důležité! Něco jiného je to, kdo se o doménu stará prostřednictvím svého účtu u registrátora.

Přečtěte si více

Jak vypadá doménová adresa?

Doménová adresa je IP adresa, která odpovídá konkrétnímu webu. Pro převádění IP adres na doménová jména slouží DNS (Domain Name System - systém doménových jmen). Číselná adresa je tak snadno převedena na lehce zapamatovatelnou symbolickou adresu. Co je to generická doména? Generické domény (gTLD, nadnárodní) jsou tří- a vícepísmenné koncovky. Oproti dvoupísmenným (country-code, ccTLD) se nevztahují k žádnému státu země. Z generických domén máme v naší nabídce COM, NET, ORG, BIZ, INFO a NAME.

Jaké jsou typy domén?

V současné době existuje jediná taková TLD: arpa, používaná systémem DNS. Geografické TLD (Geo TLD) sdružující domény z jednoho města, v jednom jazyce, z jedné provincie atd. Co je to doména prvního radu? Doména prvního řádu se řadí na nejvyšší úroveň adresy vašeho webu. Často najdete pro doménu prvního řádu označení TLD – Top-Level-Domain. Pro Českou republiku je TLD . CZ, pro Slovensko .

Co je cz NIC K čemu slouží?

CZ. NIC je zájmové sdružení právnických osob, které bylo založeno roku 1998 patnácti právnickými osobami – předními poskytovateli internetových služeb. Hlavní náplní je provozování registru jmen domén . CZ, zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně . Tak jak funguje registrace domén? Registrace domény je proces, díky kterému získáte vlastní adresu. Nikdo jiný ji tak nebude moci užívat. Adresa bude pro ostatní zablokovaná po celou dobu, kdy za ni budete platit registrační poplatek. Pokud se ale jednou rozhodnete webové stránky zrušit, bude vaše doménové jméno opět k mání.

Jak na doménu?

V systému registrace jmen domén není možné registrovat jméno domény přímo u sdružení CZ. NIC, nýbrž je nutné vybrat si tzv. registrátora. To je subjekt, který má přístup do registru a spravuje pro uživatele jejich jména domén. Proč si k hostingu ještě registrujeme doménu? Stálá adresa pro vaši prezentaci. Jako držitel domény máte kontrolu nad svými daty. Držitelem doménového jména můžete být dlouhodobě a plynule jeho platnost prodlužovat. I když se například změní registrátor nebo poskytovatel webhostingu, doména zůstává pod vaší kontrolou.

Také, jak vybrat poskytovatele domény?

Velmi důležitým kritériem při výběru domény je administrátorské rozhraní. Většinou registrátoři nabízejí přehledné a jednoduché ovládání, kde si většinu nastavení a změn můžete udělat sami. Ti, kteří to neumožňují, nabízí možnost poslat požadavek na podporu a sami vám vše nastaví.

By Hallagan Lionberger

Co znamená vygenerovat Obsah? :: Co je název domény?
Užitečné odkazy