Domovská stránka > C > Co To Je Konfigurace Počítače?

Co to je konfigurace počítače?

Konfigurace je ve výpočetní technice souhrn parametrů a jejich hodnot, kterými se přizpůsobuje nastavení počítačového systému a jeho jednotlivých komponent požadovanému nasazení a použití. Konfiguraci lze rozdělit na konfiguraci operačního systému a konfiguraci jednotlivých softwarových komponent.

Přečtěte si více

Jak zjistit jaký mám počítač?

Klikněte na tlačítko Start a do pole pro vyhledávání zadejte Systémové informace. V seznamu výsledků vyhledávání klikněte v části Programy na položku Systémové informace, tím zobrazíte okno Systémové informace. V části Systém hledejte text Model:. Lidé se také ptají, co mám v pc za komponenty? Jinak stačí zmáčknout kombinaci kláves Windows+Pause Break. Tak zjistíš název procesoru a paměť. Nebo dej START - Spustit- napiš DXdiag a na první stránce máš taky psán Procesor a paměť. Po kliknutí na stránku druhou čili zobrazení máš pod položkou Název a Tip čipu údaje o grafické kartě.

Co to je hardware?

Hardware označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače, narozdíl od dat a programů označovaných jako software. Jsou to elektronické součástky, které jsou na základové jednotce, také nazývané základová deska, motherboard nebo mainboard. Bez hardwaru by počítač nefungoval. A další otázka, co to je konfigurace? Jako konfigurace se může označovat skladba počítače (harddisk, RAM, procesor, základní deska) se specifickým určením jednotlivých komponent. Obecněji pak je konfigurace synonymem nastavení (říkáme-li, že něco konfigurujeme, pak tedy měníme nastavení).

Jak zjistit motherboard v PC?

Stačí stisknout kombinaci [Windows] + [R] a zadat příkaz »cmd«. Otevře se okno příkazového řádku systému Windows. Do příkazového řádku zadejte příkaz »wmic baseboard get product, manufacturer, version, serialnumber« a stiskněte klávesu [Enter]. Jak zjistit typ procesoru? Stisknutím kombinace kláves CTRL + SHIFT + ESC otevřete Správce úloh. Vyberte kartu výkon a podívejte se, kolik jader a logických procesorů váš počítač používá.

A další otázka, jak zjistit co mám za zdroj?

Re: Jak zjistim typ zdroje? Přesně tak, jen sundáš bočnici a měla by být vidět samolepka kde je uveden název a parametry zdroje. Jak zjistit co mám za Windows? Chcete-li zjistit, jaký systém Windows máte, můžete:
1. Podívejte se do Ovládacích panelů "Systém". Na kartě "Obecné" bude uvedeno, jakou máte verzi a edici systému Windows.
2. Podívejte se do appletu "Systémové informace" v Ovládacích panelech. V části "Souhrn systému" bude uvedeno, jakou máte verzi a edici systému Windows.

Jak zjistit komponenty v PC Windows 10?

Existuje několik způsobů, jak zjistit součásti v počítači se systémem Windows 10:
1. Použijte Správce zařízení
Správce zařízení je nástroj, který obsahuje seznam všech zařízení nainstalovaných v počítači. Chcete-li jej otevřít, stiskněte klávesy Windows + R, do dialogového okna Spustit zadejte "devmgmt.msc" a stiskněte klávesu Enter.
Po otevření Správce zařízení můžete zobrazit seznam všech zařízení nainstalovaných v počítači. Chcete-li zobrazit konkrétní typ zařízení, rozbalte kategorii, ve které se zařízení nachází. Chcete-li například zobrazit všechna nainstalovaná úložná zařízení, rozbalte kategorii "Řadiče úložišť".
2. Použití nástroje Systémové informace
Nástroj Systémové informace je dalším nástrojem, který lze použít k zobrazení informací o součástech nainstalovaných v počítači. Chcete-li jej otevřít, stiskněte klávesy Windows + R, do dialogového okna Spustit zadejte "msinfo32" a stiskněte klávesu Enter.
Po otevření nástroje Systémové informace můžete v části "Součásti" zobrazit seznam všech zařízení nainstalovaných v počítači. Chcete-li zobrazit konkrétní typ zařízení, rozbalte kategorii, ve které se zařízení nachází. Chcete-li například zobrazit všechna nainstalovaná úložná zařízení, rozbalte kategorii "Storage".
3. Použití příkazového řádku
Příkazový řádek je nástroj, který umožňuje spouštět příkazy na počítači. Chcete-li jej otevřít, stiskněte klávesy Windows + R, do dialogového okna Spustit zadejte "cmd" a stiskněte klávesu Enter.
Po otevření Příkazového řádku můžete pomocí příkazu "wmic" zobrazit informace o součástech nainstalovaných v počítači. Chcete-li například zobrazit seznam všech úložných zařízení nainstalovaných v počítači, zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:
wmic diskdrive get name, model, size
Zobrazí se seznam všech úložných zařízení nainstalovaných v počítači, včetně názvu, modelu a velikosti.

By Peony Hanauer

Jaký je rozdíl mezi IP adresou a doménou? :: Jak zjistit vsechny komponenty v PC?
Užitečné odkazy