Domovská stránka > J > Jaký Je Rozdíl Mezi Typy Krytu Počítače Tower A Desktop?

Jaký je rozdíl mezi typy krytu počítače Tower a desktop?

Tvar a rozměry

Z hlediska použití se skříně dělí na dva základní typy – „naležato“ (desktop) a „nastojato“ (tower). Skříně "naležato" leží na své největší stěně a základní deska upevněná v takové skříni je ve své přirozené poloze v rovině. Nevýhodou těchto skříní je, že zabírají více místa a jsou málo oblíbené.

Přečtěte si více

Co obsahuje PC skrinka?

Počítačová skříň je jakýsi plechový (nebo umělohmotný) obal, který zakrývá vnitřek počítače. Přední stěna skříně obsahuje otvory pro disketové, CD-ROM a další speciální mechaniky, dále vypínač a tlačítko RESET, případně i další speciální tlačítka a malé otvory pro větrání. Co je to minitower? Minitower (malá věž) má pro další rozšiřování přibližně stejně volného místa jako desktop. Na pracovním stole však zabere více místa, protože na počítačovou skříň typu tower těžko postavíte monitor. Monitor proto musíte postavit vedle počítačové skříně.

Jak se nazývá typ skříně počítače umístěné naležato pod monitorem?

Původně se počítač umísťoval na desce stolu a na něm byl položen monitor. Takové skříně se nazývají Desktop. Také, jakou pc case? Za skvělou volbu pro hráče a počítačové nadšence ve výborném poměru ceny a kvality považujeme tichou a elegantní PC skříň be quiet! Pure Base 500DX. Špičková herní PC skříň s podporou vodního chlazení pojme spoustu výkonných komponentů. RGB podsvícení je možné přizpůsobit.

Jak vybrat PC bednu?

Jak vybrat počítačovou skříň

  1. Vybírejte podle typu základní desky.
  2. Dbejte na kvalitní materiály a dílenské zpracování
  3. Důležité jsou správně rozmístěné jednotlivé prvky.
  4. Dobrá skříň by měla mít široké možnosti chlazení
A další otázka, co patří do základní počítačové sestavy? Počítačový systém je "úplný" počítač, který zahrnuje hardware, operační systém (základní software) a periferní zařízení potřebná a používaná pro "plnohodnotný" provoz. Tento pojem může také označovat skupinu počítačů, které jsou propojeny a fungují společně, například počítačovou síť nebo počítačový klastr.

Jak vypadá počítač uvnitř?

Uvnitř se nachází součástky o nichž jste již možná slyšeli, protože tyto pojmy jsou dosti známé. Uvnitř základní jednotky máme: základní desku, procesor, chladič, operační paměť, pevný disk, DVD mechanika, el. zdroj, kabely, grafická karta, zvuková karta, síťová karta. Základní deska (motherboard). Co to je hardware? Hardware označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače, narozdíl od dat a programů označovaných jako software. Jsou to elektronické součástky, které jsou na základové jednotce, také nazývané základová deska, motherboard nebo mainboard. Bez hardwaru by počítač nefungoval.

Pokud jde o to, co je to základní deska počítače?

Základní deska patří mezi klíčové prvky každé počítačové sestavy. Funguje totiž jako mozek, přes který proudí informace do jednotlivých komponentů v podobě procesoru, operační paměti RAM nebo grafické karty. Také je klíčem pro možné budoucí rozšíření funkcí nebo připojení dalšího příslušenství.

By Aprilette

Jak dělíme sítě dle rozlohy? :: Jak funguje myš?
Užitečné odkazy