Jak najít a nahradit v aplikaci Word

Pomocí robustního nástroje pro zpracování textu Microsoft Word můžete snadno vytvářet a upravovat dokumenty. Nástroj Najít a nahradit ve Wordu je jednou z jeho klíčových funkcí, protože umožňuje rychle vyhledávat a nahrazovat slova nebo fráze v textu. V tomto článku se dozvíte, jak vyhledávat a nahrazovat text v aplikaci Word, ať už ji používáte v počítači se systémem Mac nebo Windows. Kde se ve Wordu pro Mac nachází funkce Najít a nahradit?

Následujícím postupem můžete rychle využít funkci Najít a nahradit ve Wordu v počítači Mac:

1. Spusťte nový soubor aplikace Word. 2. V nabídce v horní části obrazovky vyberte možnost „Upravit“. 3. V rozevírací nabídce klikněte na položku „Najít“ nebo použijte klávesovou zkratku Command + F. 4. V pravém horním rohu dokumentu se zobrazí vyhledávací pole. Pomocí vyhledávacího pole zadejte hledané slovo nebo frázi. 5. Výběrem karty „Nahradit“ vedle karty „Najít“ změníte nalezený text na jiné slovo nebo frázi. 6. Vyplňte oblast „Nahradit slovem“ příslušným náhradním slovem nebo frází. 7. Klepnutím na tlačítko „Nahradit“ postupně nahradíte nalezený obsah. 8. Kliknutím na tlačítko „Nahradit vše“ okamžitě nahradíte všechny případy nalezeného textu. Kde se ve Wordu 2013 nachází funkce Najít a nahradit? Ve Wordu 2013 najdete funkci „Najít a nahradit“ ve skupině „Úpravy“ na kartě „Domů“. Takto ji můžete použít:

1. Spusťte nový soubor aplikace Word. 2. V nabídce v horní části obrazovky vyberte kartu „Domů“.

3. Tlačítka „Najít“ a „Nahradit“ se nacházejí ve skupině „Úpravy“. 4. Chcete-li získat přístup k vyhledávacímu panelu na levé straně dokumentu, klepněte na tlačítko „Najít“. 5. Do vyhledávacího pole zadejte hledané slovo nebo frázi. 6. Klepnutím na tlačítko „Nahradit“ vedle tlačítka „Najít“ změníte nalezený text na jiné slovo nebo frázi. 7. Vyplňte oblast „Nahradit slovem“ příslušným náhradním slovem nebo frází. 8. Klepnutím na tlačítko „Nahradit“ postupně nahradíte nalezený obsah. 9. Kliknutím na tlačítko „Nahradit vše“ okamžitě nahradíte všechny případy nalezeného textu. Jaká je klávesová zkratka ve Wordu pro funkci Najít a nahradit?

Ctrl + H je klávesová zkratka pro použití funkce Najít a nahradit ve Wordu. Tuto klávesovou zkratku podporují obě verze aplikace Word pro Windows i Mac.

Jaké jsou klávesové zkratky funkce Najít a nahradit?

V dialogovém okně Najít a nahradit je kromě klávesové zkratky Ctrl + H pro použití funkce k dispozici několik klávesových zkratek. Zde je několik často používaných:

– F3: Vyhledá následující výskyt hledaného slova.

Shift + F4: Opakování předchozí akce Najít.

– Alt + R: Nahradí nalezený text náhradním textem. – Alt + A: Nahradí nalezený text ve všech případech najednou.

Závěrem lze říci, že funkce Najít a nahradit aplikace Microsoft Word je užitečným nástrojem pro rychlou identifikaci a změnu konkrétních slov nebo frází v dokumentech. Výše uvedené postupy a klávesové zkratky vám umožní tuto funkci efektivně používat a ušetřit čas při úpravách, ať už používáte aplikaci Word v počítači se systémem Mac nebo Windows.

FAQ
Kde se nachází funkce Najít a nahradit?

Níže uvedené kroky vám pomohou najít nástroj Najít a nahradit v aplikaci Microsoft Word. 1. Spusťte nový dokument aplikace Word. 2. V horní nabídce vyberte kartu „Domů“. 3. Pod oblastí Úpravy najdete symbol dalekohledu s nápisem „Najít“ a malou šipkou v pravém dolním rohu. 4. Kliknutím na šipku vedle ikony Najít ji vyberte. 5. V rozevírací nabídce se zobrazí možnost „Nahradit“. V kroku 6 klikněte na tlačítko „Nahradit.“. Po načtení dialogového okna Najít a nahradit můžete vyhledat určitá slova nebo slovní spojení a pomocí něj je nahradit novými.

Alternativně můžete dialogové okno Najít a nahradit aktivovat okamžitě stisknutím klávesové zkratky „Ctrl + H“ na klávesnici.

Jaká je klávesová zkratka pro funkci Najít a nahradit?

„Ctrl + H“ je klávesová zkratka pro funkci Najít a nahradit v aplikaci Microsoft Word.

Jak najdu a nahradím ve Wordu 2011?

Pomocí těchto kroků lze ve Wordu 2011 vyhledat a nahradit text: 1. Spusťte nový dokument aplikace Word. 2. Na klávesnici stiskněte klávesy „Command + F“, čímž spustíte dialogové okno Najít a nahradit. 3. Do pole „Najít“ zadejte text, který chcete v dokumentu najít. 4. Do pole „Nahradit“ zadejte text, kterým chcete nalezený text nahradit (volitelné). 5. K dispozici jsou tři způsoby vyhledávání textu:

– Výběrem možnosti „Najít další“ vyhledáte první výskyt textu.

– Výběrem možnosti „Najít vše“ vyhledáte text v celém dokumentu.

– Chcete-li nalezený text nahradit textem, který zadáte do oblasti „Nahradit“ (volitelné), klepněte na tlačítko „Nahradit“. Pokud jste zvolili možnost „Nahradit“, máte k dispozici následující možnosti:

6. Nahrazení textu.

– Výběrem možnosti „Nahradit“ vyhledáte následující výskyt textu a vyměníte ten aktuální.

– Výběrem možnosti „Nahradit vše“ nahradíte text v celém dokumentu.

– Výběrem možnosti „Najít další“ vyhledáte následující výskyt textu, přičemž aktuální výskyt zůstane zachován.

7. Pokračujte v provádění kroků 3-6, dokud nenajdete nebo nezměníte veškerý požadovaný text v dokumentu. 8. Po dokončení klepněte na tlačítko „Zavřít“ a zavřete dialogové okno Najít a nahradit. Podle těchto kroků byste měli být schopni najít a nahradit text ve Wordu 2011.