Domů : Podmínky internetu : Definice VPN

VPN

Zkratka pro „Virtuální privátní síť“ (není nástupcem televizní sítě UPN). VPN je síťový výraz, který většina uživatelů počítačů nemusí znát, ale přinejmenším můžete na své přátele udělat dojem. Virtuální privátní síť je „vytunelovaný„prostřednictvím rozsáhlé sítě WAN jako je internet. To znamená, že síť nemusí být umístěna na jednom fyzickém místě jako a LAN. Nicméně pomocí šifrování a další bezpečnostní opatření, VPN může zakódovat všechna data odeslaná přes rozsáhlou síť, takže síť je „prakticky“ soukromá.

Podniky často používají sítě VPN ke komunikaci na více místech. Například velká společnost, která má kanceláře v několika městech, možná bude muset odesílat data do různých míst prostřednictvím Internetu. Aby byla zajištěna bezpečnost informací, může společnost nastavit VPN se šifrovaným připojením. Je to podobné jako mít zabezpečený intranet přes internet. V menším měřítku mohou mít jednotliví uživatelé u své společnosti účet VPN, který jim umožňuje připojit se ke svému kancelářskému počítači z domova nebo z jiného umístění. To je užitečné zejména pro obchodní cestující, kteří potřebují získat přístup ke kancelářským datům ze svých notebooků.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici VPN. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená VPN, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici VPN užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.