Domů : Podmínky softwaru : Definice Rosetta

Rosetta

Kdy jablko v roce 2006 přešel z procesorů PowerPC na procesory Intel, bylo důležité, aby programy napsané pro procesory PowerPC stále fungovaly na nových počítačích Mac založených na procesorech Intel. Proto, Mac OS X pro počítače Intel zahrnovala technologii Rosetta, která umožňuje běh programů PowerPC na procesorech Intel.

Rosetta dynamicky převádí pokyny PowerPC do příkazů Intel. Uživatelé nevidí spuštěnou Rosettu, ale je aktivní kdykoli a PowerPC program běží na Macu založeném na Intel. Vzhledem k tomu, že překlad pokynů z jednoho procesoru do druhého trvá nějakou dobu, mohou aplikace PowerPC v počítačích Mac založených na procesorech Intel fungovat pomaleji. Naštěstí je zpomalení minimální a většina uživatelů si ho možná ani nevšimne.

Můžete zkontrolovat, zda aplikace používá Rosetta výběrem ikony aplikace a volbou „Získat informace“ z nabídky Soubor (Command-I). Pokud je v části „Obecné“ uveden druh jako „Aplikace“, jedná se o program PowerPC, který vyžaduje spuštění Rosetty. Pokud je uveden jako „Aplikace (univerzální)“, jedná se o univerzální aplikaci, což znamená, že byl vyvinut pro nativní běh v počítačích PowerPC i Intel. Můžete také zkontrolovat, co aktuálně spuštěné programy používají Rosetta, otevřením Sledování aktivity ve složce / Applications / Utilities. Ve sloupci „Druh“ bude každý proces uveden jako Intel nebo PowerPC. Ti, kteří jsou uvedeni jako PowerPC, aktuálně ke spuštění používají Rosettu.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Rosetty. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Rosetta, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Rosetty užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.