Domů : Podmínky internetu : Definice POP3

POP3

Zkratka pro „Post Office Protocol“. POP3, někdy označovaný jen jako „POP“, je jednoduchý, standardizovaný způsob doručování e-mailových zpráv. Poštovní server POP3 přijímá e-maily a filtruje je do příslušných složek uživatelů. Když se uživatel připojí k poštovnímu serveru a načte jeho poštu, zprávy se stáhnou z poštovního serveru na pevný disk uživatele.

Při konfiguraci e-mailového klienta, jako je Outlook (Windows) nebo Mail (Mac OS X), budete muset zadat typ poštovního serveru, který váš e-mailový účet používá. Obvykle to bude POP3 nebo IMAP serveru. Poštovní servery IMAP jsou o něco složitější než servery POP3 a umožňují číst a ukládat e-mailové zprávy na server. Mnoho rozhraní „webmail“ používá poštovní servery IMAP, takže uživatelé mohou spravovat veškerou svou poštu online.

Většina poštovních serverů přesto používá poštovní protokol POP3, protože je jednoduchý a dobře podporovaný. Možná budete muset zkontrolovat u svého ISP nebo kdokoli spravuje váš e-mailový účet, aby zjistil, jaká nastavení použít pro konfiguraci vašeho poštovního programu. Pokud je váš e-mailový účet na poštovním serveru POP3, budete muset v nastavení e-mailového programu zadat správnou adresu serveru POP3. Obvykle se jedná o něco jako „mail.servername.com“ nebo „pop.servername.com.“ Pro úspěšné načtení vaší pošty budete samozřejmě muset zadat také platné uživatelské jméno a heslo.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici POP3. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená POP3, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici POP3 užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.