Domů : Hardwarové podmínky : Definice bez dopadu na tiskárnu

Non-Impact Printer

Brzy tiskárny, Jako jehličkové a byly povolány tiskárny daisywheel rázové tiskárny, protože operovali narážením inkoustové pásky na papír. Většina moderních tiskáren, včetně inkjet a laserové tiskárny, nezahrnují inkoustovou pásku a považují se za tiskárny bez dopadu.

Tiskárny bez dopadu jsou obecně mnohem tišší než tiskárny s dopadem, protože fyzicky nezasahují do stránky. Například inkoustové tiskárny stříkají na stránku malé kapky inkoustu, zatímco laserové tiskárny používají válcový válec, který na papír valí elektricky nabitý inkoust. Obě tyto metody nemají dopad a poskytují efektivní tiskový proces, který produkuje málo zvuku. Nízký dopad inkoustových a laserových tiskáren také znamená, že je méně pravděpodobné, že budou vyžadovat údržbu nebo opravy, než u dřívějších nárazových tiskáren.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Non-Impact Printer. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Non-Impact Printer a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Non-Impact Printer jako užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.