Domů : Podmínky softwaru : Definice MySQL

MySQL

MySQL, vyslovovaný jako „My SQL“ nebo „My Sequel“, je otevřený systém správy relačních databází. Je založen na strukturovaném dotazovacím jazyce (SQL), který se používá pro přidávání, odebírání a úpravy informací v databázi. S MySQL lze použít standardní příkazy SQL, například ADD, DROP, INSERT a UPDATE.

MySQL lze použít pro různé aplikace, ale nejčastěji se nachází na webových serverech. Web, který používá MySQL, může zahrnovat webové stránky, které přistupují k informacím z databáze. Tyto stránky se často označují jako „dynamické“, což znamená, že obsah každé stránky je generován z databáze při načítání stránky. Webové stránky, které používají dynamické webové stránky, se často označují jako webové stránky založené na databázi.

Mnoho webů založených na databázi, které používají MySQL, také používá podobný skriptovací jazyk Web PHP pro přístup k informacím z databáze. Příkazy MySQL lze začlenit do kódu PHP, což umožňuje generovat část nebo celou webovou stránku z informací o databázi. Protože MySQL i PHP jsou oba open source (což znamená, že si je lze zdarma stáhnout a používat), kombinace PHP / MySQL se stala populární volbou pro webové stránky založené na databázi.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici MySQL. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená MySQL, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici MySQL užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.