Domů : Podmínky internetu : Definice MySpace

Můj prostor

MySpace je online komunita, která umožňuje přátelům zůstat v kontaktu a setkávat se také s novými lidmi. Začalo to jako web, který kapely mohly použít k propagaci své hudby, ale od té doby se rozrostla v obecnější komunitu přátel. Každý, kdo má alespoň 14 let, se může zdarma zaregistrovat k účtu MySpace. Jakmile se zaregistrujete, můžete svůj profil upravit přidáním informací o sobě, uvedením seznamu svých zájmů, koníčků a vzdělání a nahrávání fotografie vás a vašich přátel. Můžete si také vytvořit vlastní blog aby si ostatní mohli přečíst.

Jakmile na MySpace vytvoříte profil, můžete prohledávat nebo procházet profily jiných uživatelů. Pokud si chcete někoho přidat jako přítele, stačí kliknout na odkaz „Přidat mezi přátele“ na stránce profilu dané osoby. Pokud osoba schválí vaši žádost o přátelství, bude přidána do vašeho seznamu přátel. Někteří uživatelé mají jen několik přátel, zatímco jiní několik tisíc. Můžete poslat soukromou zprávu uživateli kliknutím na odkaz „Odeslat zprávu“ nebo přidat komentář na jeho stránce kliknutím na „Přidat komentář“. Komentáře mohou vidět všichni návštěvníci profilu této osoby, takže buďte opatrní, co zveřejňujete!

Koncept „přátelé“ je srdcem a duší MySpace. Vytvořením seznamu přátel získáte vlastní síť lidí snadno přístupných z vaší profilové stránky. Když kliknete na obrázek přítele, můžete zobrazit jeho profil a všechny jeho přátele. Díky tomu je snadné se setkat s přáteli přátel a jejich přáteli atd. Počet lidí, se kterými se můžete na MySpace setkat, je prakticky nekonečný, což může být jedním z důvodů, proč existuje tolik „závislých na MySpace“.

Chcete-li vytvořit účet MySpace, musíte zvolit uživatelské jméno a heslo, které se používá pro přihlášení k vašemu účtu. Získáte tak kontrolu nad tím, co se zobrazuje na vaší stránce profilu. Jediným způsobem, jak mohou ostatní na vaši stránku přidat obsah, jsou komentáře, které můžete po přihlášení ke svému účtu smazat.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici MySpace. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená MySpace, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici MySpace užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.