Domů : Hardwarové podmínky : Definice paměťového modulu

Paměťový modul

Paměťový modul je jiný název pro a RAM čip. Často se používá jako obecný termín používaný k popisu SIMM, DIMM, a SO-DIMM Paměť. I když je k dispozici několik různých typů paměťových modulů, všechny slouží ke stejnému účelu, kterým je ukládání dočasných dat za chodu počítače.

Paměťové moduly přicházejí v různých velikostech a mají několik různých konfigurací pinů. Například původní SIMM měly 30 pinů (což jsou kovové kontakty, které se připojují k deska). Novější čipy SIMM však mají 72 pinů. DIMM se běžně dodávají v 168kolíkových konfiguracích, ale některé DIMM mají až 240 pinů. Paměti SO-DIMM mají menší tvarový faktor než standardní čipy DIMM a dodávají se v 72pinové, 144pinové a 200pinové konfiguraci.

Zatímco „paměťový modul“ je technický termín používaný k popisu počítače paměť, pojmy „RAM“, „paměť“ a „čip RAM“ jsou stejně přijatelné. Pamatujte však, že i když pojmy paměti mohou být zaměnitelné, samotná paměť tomu tak není. Je to proto, že většina počítačů přijímá pouze jeden typ paměti. Pokud se tedy rozhodnete upgradovat RAM počítače, ujistěte se, že jsou zakoupené paměťové moduly kompatibilní s vaším zařízením.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici paměťového modulu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená paměťový modul, a je jedním z mnoha hardwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici paměťového modulu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.