Domů : Podmínky internetu : Definice extranetu

Admin

Pokud víte rozdíl mezi Internet a intranet, máte nadprůměrné znalosti počítačové terminologie. Pokud víte, co je extranet, můžete být v horním sledu.

Extranet ve skutečnosti kombinuje internet i intranet. Rozšiřuje intranet nebo interní síť o další uživatele přes internet. K většině extranetů lze přistupovat prostřednictvím webového rozhraní pomocí a Webový prohlížeč. Protože zabezpečené nebo důvěrné informace jsou často přístupné v intranetu, extranety obvykle vyžadují, aby k nim uživatelé měli přístup.

Extranety často používají společnosti, které potřebují sdílet vybrané informace s jinými podniky nebo jednotlivci. Dodavatel může například použít extranet k poskytování údajů o zásobách určitým klientům, aniž by tyto informace zpřístupnil široké veřejnosti. Extranet může také obsahovat zabezpečené komunikační prostředky pro společnost a její klienty, jako je systém lístků podpory nebo webové fórum.

Na rozdíl od internetu není „extranet“ vlastním jménem, ​​a proto by neměl být psán velkými písmeny.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Extranetu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Extranet, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici extranetu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.