Domů : Technické termíny : Definice domény

Doména

Zatímco výraz „doména“ se často používá jako synonymum pro „doménové jméno„, má také definici specifickou pro místní sítě.

Doména obsahuje skupinu počítačů, ke kterým lze přistupovat a spravovat je pomocí společné sady pravidel. Například společnost může vyžadovat, aby byly všechny místní počítače připojeny do sítě ve stejné doméně, aby bylo možné každý počítač zobrazit z jiných počítačů v doméně nebo umístit z centrálního počítače. Server. Nastavení domény může také blokovat vnější provoz v přístupu k počítačům v síti, což přidává další úroveň zabezpečení.

Zatímco domény lze nastavit pomocí různých síťových softwarů, včetně aplikací od společností Novell a Oracle, uživatelé Windows jsou pravděpodobně obeznámeni se síťovými doménami Windows. Tato možnost připojení k síti je integrována do systému Windows a umožňuje uživatelům vytvořit nebo se připojit k doméně. Doména může nebo nemusí být chráněna heslem. Po připojení k doméně může uživatel prohlížet další počítače v doméně a může procházet sdílené soubory a složky dostupné v připojených systémech.

Windows XP uživatelé mohou procházet síťové domény systému Windows výběrem možnosti „Místa v síti“ na levé straně otevřeného okna. Novou doménu můžete vytvořit pomocí nástroje Network Setup Wixard. Uživatelé počítačů Mac používají Mac OS X 10.2 nebo novější se také mohou připojit k síti Windows kliknutím na ikonu „Síť“ na levé straně otevřeného okna. To vám umožní procházet místní sítě Macintosh a Windows pomocí SMB protokol.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici domény. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Doména znamená, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici domény užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.