Domů : Podmínky softwaru : Definice Windows XP

Windows XP

Microsoft Windows XP byl představen v roce 2001 a je nejvýznamnějším upgradem na Windows operační systém od Windows 95. Předchozí verze systému Windows, zvaná Windows Me (nebo Millennium Edition), stále měla vzhled a chování systému Windows 95 a bylo známo, že má problémy se stabilitou a nekompatibilitu s určitým hardwarem.

Windows XP řešil mnoho problémů svého předchůdce a přidal také řadu dalších vylepšení. Jedná se o stabilní operační systém, protože je postaven na jádře Windows 2000, které je známé svou spolehlivostí. XP má také nový, modernější vzhled a rozhraní, které je snadněji ovladatelné než předchozí verze systému Windows. I když to není napsáno od základu, jako Mac OS X„Windows XP je podstatná aktualizace systému. Písmena „XP“ znamenají „eXPerience“, což znamená, že operační systém má být novým typem uživatelského prostředí.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici systému Windows XP. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Windows XP, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici systému Windows XP užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.