Domovská stránka > J > Jak Poznat Vdsl?

Jak poznat VDSL?

Rozdíly mezi ADSL a VDSL

Rozdíl mezi ADSL (a jeho pozdějšími a modernějšími verzemi ADSL2 a ADSL2+) a VDSL je pro uživatele ten, že VDSL nabízí znatelně vyšší rychlosti připojení k internetu a také zásadně vyšší rychlost pro odesílání dat (nahrávání dat na internet).

Přečtěte si více

Jak zapojit VDSL?

Jak vše zapojit a propojit

Rozbočovat se zapojí do telefonní zásuvky pomocí jednoho telefonního kabelu (2) a do jedné ze zdířek rozbočovače se zapojí telefon (1), do druhé ADSL/VDSL modem (3). V dalším kroku propojte ADSL/VDSL modem s počítačem pomocí ethernetového kabelu (5) nebo popřípadě USB kabelu (4).
Jak funguje VDSL? VDSL nebo VHDSL (anglicky Very High Speed DSL) je DSL technologie umožňující rychlejší datový přenos přes existující telefonní vedení (plochý nekroucený kabel nebo kroucená dvojlinka), což zjednodušuje její nasazení, protože není nutné pokládat nové kabely.

Co je to xDSL?

Co je to xDSL? Jedná se o společné označení pro technologie využívající telefonní vedení pro připojení k internetu (ADSL, ADSL2, VDSL, VDSL2, VDSL2 35b). xDSL internet není podmíněn funkční (placenou) telefonní linkou. Když to vezmeme v úvahu, co je to adsl modem? DSL modem (anglicky Digital Subscriber Line Transceiver) je technologie, která umožňuje vysokorychlostní přenos dat na běžných telefonních linkách s krouceným párem kabelů. Stručně řečeno, modem s routerem převádí linku DSL na ethernetové připojení a přímo sdílí bezdrátovou síť.

Můžete se také zeptat, co znamená pevný internet?

Jde o pevné připojení přes kabely telefonního vedení nebo optické kabely. Doma se připojujete díky modemu přes kabel nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Jeho výhodou je stabilní rychlost. Pevný internet nemá žádné datové limity. Jak zapojit modem ZyXEL? Stačí, pokud na ZyXEL modemu podržíte aspoň 2 sekundy tlačítko WPS, až se na modemu oranžově rozbliká LED kontrolka příslušné WiFi sítě. Následně do dvou minut aktivujte WiFi přes WPS ve vašem zařízení. K připojení by následně mělo dojít automaticky.

Jak zapojit ADSL?

Jak ADSL zapojit

  1. Odpojte telefon od telefonní zásuvky.
  2. Dále do rozbočovače připojte telefon, jež jste v předchozím kroku odpojili ze zásuvky.
  3. Nyní zapojte druhý telefonní kabel dodaný k ADSL modemu a zapojte jej na jedné straně do rozbočovače, do zdířky označené DSL a na druhé straně do ADSL modemu.
Jak spravne zapojit internet? To zvládnete pomocí žlutého LAN kabelu, který má na obou koncích konektor RJ45. Kabel zapojte k síťové kartě vašeho PC a druhý konec připojte do žlutého konektoru na modemu označeného LAN (obvykle máte na výběr LAN1 až LAN4). Teď už máte vaše PC a modem kompletně zapojené.

Co je Bonding VDSL?

Co to tedy VDSL bonding je? VDSL bonding je nejmodernější technologií, která umožňuje zrychlit internet za pomocí zařízení nazývaného jako Terminátor. Toto zařízení dokáže spojit tok dat ze dvou linek, čímž znásobuje koncovou přenosovou rychlost.

By Duff

Jak vybrat VDSL router? :: Jak vycistit nabijeni iPhone?
Užitečné odkazy