Domovská stránka > C > Co Není Wikipedie?

Co není Wikipedie?

Wikipedie není adresář všeho, co existuje nebo kdy existovalo. Články ve Wikipedii nejsou: Seznamy volně souvisejících témat jako například citátů, aforismů nebo osob (reálných nebo fiktivních).

Přečtěte si více

Jak vytvořit stránku na wiki?

Založit nový článek je jednoduché. Nejsnazší je zadat název článku do vyhledávacího okénka vpravo nahoře a kliknout na ikonku lupy (případně udělat totéž tlačítkem Enter). Následně klikněte na červený odkaz ve větě „Můžete stránku vytvořit nebo požádat o její vytvoření“. Kolik Wikipedie? Kolika je jakýkoliv bolestivý stav v krajině břišní. Základně se koliky dělí na pravé a nepravé. Pravá kolika je bolestivý stav v krajině břišní, který má souvislost s trávicím traktem. Dále se pravé koliky rozlišují podle místa svého vzniku, případně podle projevů, například na plynové, neprůchodnost střev a podobně.

Co znamená význam slov?

Význam v češtině označuje: to, co slovo, věta nebo text míní, co vyjadřuje čili referent („význam slova les“) závažnost nějaké události, tématu nebo osoby („významné ochlazení“). Kdo Wikipedii zřizuje a za jakým účelem? V roce 1995 vytvořil americký programátor Ward Cunningham webové stránky nazvané WikiWikiWeb, které mohl upravovat každý návštěvník - od té doby se podobných systémů, dnes označovaných všeobecně jako "wiki" (havajské slovo pro "rychlý", míněno stránky, na kterých může návštěvník cokoli opravit rychle), objevilo velké

Co je to portál?

Portál je podle slovníků spisovného jazyka buď ‚architektonicky upravený vchod nebo vjezd do význačné budovy' nebo cokoli, co portál může připomínat, např. portál u některých strojů. Tak kdo založil město praha? Na místě levobřežního osídlení bylo roku 1257 Přemyslem Otakarem II. založeno Menší Město pražské (Malá Strana). Původní obyvatelstvo bylo vystěhováno a byli sem povoláni němečtí kolonisté, aby tu založili město. Dalším levobřežním pražským městem byly Hradčany, které vznikly ve 30.

Také, jak přispět na wikipedii?

Jak (ne)pomoct firemnímu marketingu. Zadejte téměř jakékoliv slovo do vyhledávače a buďte si jisti, že mezi první výsledky vám vyskočí Wikipedie. Některé společnosti proto investují čas do tvorby hesla v této otevřené encyklopedii a vidí v něm součást marketingu. Jak vložit odkaz na Wikipedii? Odkaz na stránku v cizojazyčné verzi Wikipedie se vytvoří vložením kódu jazyka mezi dvě dvojtečky: [[:fr:Paris]] .

Jak vložit obsah do Wikipedie?

Příkazy OBSAH (TOC)

Příkazy (kouzelná slůvka) s textem „OBSAH“ nebo písmeny TOC z anglického označení obsahu Table of Contents. Jsou z obou stran ohraničeny dvojicí podtržítek. vložením tohoto kódu do článku se zamezí zobrazení obsahu.

By Giza Geney

Jak citovat článek z Wikipedie? :: Co dělat když mi nejde Wi-Fi na mobilu?
Užitečné odkazy