Domovská stránka > J > Jak Vybrat Název?

Jak vybrat název?

Je snadno zapamatovatelný? Název musí být vybrán tak, aby byl snáze zapamatovatelný a vybavitelný, teprve pak se může vrýt lidem pod kůži. Výhodou jsou krátké a originální názvy, které ale nebudou přespříliš ujeté. Je potřeba najít balanc.

Přečtěte si více

Jak ověřit firmu?

Služba www.nazevfirmy.cz Vám umožní snadno a rychle zjistit, zda Vámi požadovaný název Vaší nové firmy či společnosti již není používaný někým jiným nebo zda Vámi požadovaný název není příliš podobný jiné již existující firmě. Když to vezmeme v úvahu, jak vymyslet jméno pro tým? 6 efektivních způsobů, jak vymyslet dobrý název

 1. Hledejte vhodná slova přímo ve vašem businessu.
 2. Kombinujte slova, písmena, předpony a přípony (+ tipy na nástroje)
 3. Prolistujte české i zahraniční slovníky.
 4. Očíhněte konkurenci.
 5. Vyrazte ven a dívejte se kolem sebe.
 6. Objevte kouzlo metafor.
 7. Myslete na budoucnost.

Jak vybrat nazev salónu?

Dejte lidem možnost, aby si vás zapamatovali

Jednoduché je zpravidla lehce zapamatovatelné a naopak lehce zapamatovatelné je většinou jednoduché. Ideální název má být jednoslovný o délce 5 až 10 písmen. Většina značek bude toto pravidlo opravdu splňovat. Například: Google, Škoda, Mountfield, Kaufland a další.
Jak vybrat název projektu? Doménové jméno by mělo ideálně být:

 1. krátké
 2. zapamatovatelné
 3. vystihující vaši činnost.
 4. bez zbytečných zkratek.
 5. bez číslic.
 6. bez pomlček.
 7. zřejmé z vyslovení jak se píše. Názvy typu Cubique.cz, Shaarka.com většinou lidé nenapíšou správně.
 8. snadno vyslovitelné. Budete vaši doménu potřebovat někomu nadiktovat po telefonu.

Kde si overit firmu?

K ověření existence názvu firmy klikněte na http://or.justice.cz, zadejte požadovaný název firmy a stiskněte Enter. V případě, že zadaný název firmy již existuje, zvolte jiný název firmy. Co je nazev firmy? Název firmy znamená nejčastěji název společnosti, tedy právnické osoby, může ale znamenat také pouze jméno firmy fyzické osoby, pokud je zapsána v obchodním rejstříku. Níže uvedená pravidla platí rovněž také při změně názvu již existující společnosti.

Jak zjistit solventnost firmy?

solventnost

Obsah

 1. Registr plátců DPH.
 2. Účet v registru plátců DPH.
 3. Insolvenční rejstřík.
 4. Evidence exekucí
 5. Výroční zpráva.
 6. Registr Solus.
 7. Data z obchodního a živnostenského rejstříku.
Jak vybrat jméno pro restauraci? Když restaurace nezaujme názvem, může mít luxusní interiéry, vynikající kuchyň i příjemný personál, ale nikdo o ní nebude vědět. Název restaurace je přitom to první, co by mělo lidi přitáhnout,“ dodal Fukala. Podle něj by se měl hostinský před tím, než svou restauraci pojmenuje, poradit s odborníky.

Jak vytvořit název kapely?

Usnadnit to všechno může mimojazyčný název, prostě originální slovo, které bude jenom vaše. Myslím to tak, že si vymyslíte vlastní, unikátní slovo. Tím má kapela vyhráno, nikdo si ji nesplete a na internetu se snadno dohledá, jelikož si nebude s ničím konkurovat. Ideální, když se to dobře vyslovuje a píše.

By Schluter

Jak vybrat doménu pro eshop? :: Jak seřadit fotky ve složce podle data?
Užitečné odkazy