Domovská stránka > J > Jak Zjistit Jestli Funguje Disk?

Jak zjistit jestli funguje disk?

Některé programy mohou pevný disk dokonce monitorovat, tedy nepřetržitě sledovat jeho aktivity. Mezi klasické programy na diagnostiku pevných disků se dnes řadí například utility HD Tune, CrystalDiskInfo a Speedfan, dobrou službu vám prokáže i Hard Drive Inspector.

Přečtěte si více

Jak zkontrolovat SSD disk?

To lze snadno zjistit například pomocí systémového nástroje SSD-Z. Program SSD-Z zobrazuje na záložce »Device« u položky »Bytes written« počet zapsaných bajtů. Nejnovější SSD disky většinou umožňují maximální objem zápisu, který leží v rozmezí 60 až 150 terabajtů. Jak otestovat externí HDD? Stačí vám pouze spustit příkazový řádek a do něj vepsat příkaz chkdsk volume: /f, případně chkdsk volume: /r, pokud chcete provést hloubkovější opravu, a na závěr stisknout klávesu enter.

Pokud jde o to, jak opravit poškozený disk?

Oprava dat na vašem HDD

Pomocí utility MS Windows chkdsk /r opravíte strukturu dat na disku. Kontrolu disku spustíte přes grafické rozhraní ve Windows (Win + E, klikněte pravým tlačítkem myši na disk, zvolte vlastnosti, vyberte kartu „Nástroje“ a volbu „Zkontrolovat“).
Jak spustit chkdsk? Příkazový řádek vypadá stejně jako v těch původních OS.

 1. Pro rychlou kontrolu stavu disku stačí spustit příkaz CHKDSK (check disk windows).
 2. Abyste vyhledali chyby na disku a ty opravili, je třeba spustit příkaz CHKDSK /f /r.
 3. Bude nutný restart, takže zde napište Y a restartujte počítač.

Jak zjistit vadné sektory na disku?

Provedete to tak, že spustíte příkazovou řádku (CMD), a to jako administrátor. Do příkazové řádky zadáte příkaz »chkdsk d: /f /r« a potvrdíte ho pomocí [Enter]. Windows pak zkontrolují pevný disk a vyhledají chyby. Po několika minutách činnosti se zobrazí výsledky. Také, jak poznat životnost ssd disku? Záleží především na tom, kolik dat už bylo na SSD disk zapsáno. To lze snadno zjistit například pomocí systémového nástroje SSD-Z. Program SSD-Z zobrazuje na záložce »Device« u položky »Bytes written« počet zapsaných bajtů.

Jak vypadá hard disk?

Moderní pevné disky mají nejčastěji průměr 3,5 palce pro stolní počítače a 2,5 palce především pro notebooky či servery. HDD jsou připojeny k systémům kabely SATA (Serial ATA), kdysi PATA (Parallel ATA), USB nebo SAS (Serial Attached SCSI), či nově bez kabelů přímo přes M. 2 konektory na základní desce. Jak opravit disk SSD? Nejlepší nástroj na opravu SSD – Kontrola a oprava pevného disku SSD

 1. Check Disk.
 2. Data Lifeguard Diagnostic by WD.
 3. SeaTools By Seagate.
 4. Disk Genius.
 5. HDD Scan | SSD Repair Tool.
 6. GSmart Control.
 7. EaseUS Partition Master.
 8. Macrorit Disk Scanner | SSD Repair Tool.

Jak dlouho vydrží SSD disk?

SSD vydrží 2-3 roky.

By Ulick Topete

Jak spustit chkdsk v biosu? :: Jak se připojit k WiFi routeru?
Užitečné odkazy