Domovská stránka > J > Jak Zjistit Jestli Má Telefon Nfc?

Jak zjistit jestli má telefon NFC?

To, zda váš telefon podporuje funkci NFC poznáte ve vašem systémovém nastavení v záložce Připojení či Bezdrátová připojení a sítě. V nabídce byste měli najít přepínač NFC. Také rychlým pohledem na telefon můžete zjistit, zda NFC podporuje. Telefony obyčejně bývají označeny logem s N.

Přečtěte si více

Jak funguje placení mobilem?

Toto „placení přes mobil“ je velmi jednoduché: Vezmete do ruky telefon, přiložíte jej k terminálu stejně jako běžnou bezkontaktní kartu, zadáte do něj PIN a máte zaplaceno. Nejpromyšlenější jsou komplexní řešení jako Google Pay nebo Apple Pay, přičemž obě jmenované služby už bez problémů běží i v Česku. Jak vypnout NFC? Pokud chcete tuto funkci vypnout, otevřete Nastavení, vyhledejte a přejděte do Aplikace a přejděte do nabídky Peněženka > Úložiště > Mazání dat. Poté znovu otevřete aplikaci Peněženka. Když se zobrazí výzva s informací o automatické zapnutí NFC při každém otevření aplikace Peněženka, vyberte možnost ZRUŠIT.

Můžete se také zeptat, jak používat nfc v mobilu?

Dá se říci, že NFC v mobilu lze používat místo platební karty. Zjistíte, zda Váš telefon podporuje NFC z technické specifikace nebo ze systémového nastavení přímo v mobilu, kde byste měli najít přepínač NFC. Při zapnuté funkci NFC pak stačí přiložit mobil k platebnímu terminálu a proběhne platba. Také, jak zapnout nfc v telefonu? Zapnutí NFC (Near Field Communication)

 1. V telefonu otevřete aplikaci Nastavení.
 2. Klepněte na Připojená zařízení Předvolby připojení NFC.
 3. Zapněte možnost Používat NFC.

Jak zapnout NFC Xiaomi?

Otevřete Nastavení. Pokračujte do sekce Připojení a sdílení. Jestliže je v této sekci přepínač NFC, pak ho váš telefon podporuje. Jak platit telefonem? Zkontrolujte nastavení vašeho mobilního telefonu, zda je zapnutá funkce NFC. Pro platby do 500 Kč stačí mobil probudit a přiložit k bezkontaktnímu terminálu. Při nákupech nad 500 Kč je potřeba ho odemknout (PIN, gesto, otisk prstu,…). Potvrzení platby uvidíte na displeji mobilu a v notifikační zprávě.

Co vše se dá platit mobilem?

Nejčastější dotazy o Google Pay. Google Pay je součást systému Android, která vám umožňuje zaplatit přímo mobilním telefonem s operačním systémem Android. Do svého telefonu můžete v digitální podobě přidat svou plastovou kreditní anebo debetní kartu. Po přidání karty můžete s telefonem platit stejně jako s kartou. Jak platit telefonem Moneta? Google Pay

 1. Stačí stáhnout aplikaci. Do mobilu si stáhnete aplikaci, přidáte kartu a můžete platit.
 2. Platíte jako bezkontaktní kartou. Přiložíte telefon s podporou NFC k platebnímu terminálu.
 3. Limity si nastavíte sami.
 4. Zaplatíte rychle i v e-shopu.
 5. Vaše data jsou v bezpečí
 6. Bezkontaktně i z bankomatu.

Jak vyzkoušet funkčnost NFC?

Krok 2: Zjištění technologie NFC v telefonu

 1. Otevřete Nastavení .
 2. Do pole Prohledat nastavení zadejte „NFC“.
 3. Klepněte a zapněte NFC. Pokud nemůžete funkci NFC najít, s vaším telefonem nelze platit bezkontaktně.

By Rento Shouse

Jak aktivovat NFC na iphone? :: Jak funguje databáze?
Užitečné odkazy