Domovská stránka > J > Jak Opravit Nefunkční Harddisk?

Jak opravit nefunkční harddisk?

Oprava dat na vašem HDD

Pomocí utility MS Windows chkdsk /r opravíte strukturu dat na disku. Kontrolu disku spustíte přes grafické rozhraní ve Windows (Win + E, klikněte pravým tlačítkem myši na disk, zvolte vlastnosti, vyberte kartu „Nástroje“ a volbu „Zkontrolovat“).

Přečtěte si více

Jak opravit SSD disk?

Nejlepší nástroj na opravu SSD – Kontrola a oprava pevného disku SSD

 1. Check Disk.
 2. Data Lifeguard Diagnostic by WD.
 3. SeaTools By Seagate.
 4. Disk Genius.
 5. HDD Scan | SSD Repair Tool.
 6. GSmart Control.
 7. EaseUS Partition Master.
 8. Macrorit Disk Scanner | SSD Repair Tool.
Když to vezmeme v úvahu, jak naformátovat externi disk na mac? Disková utilita

Externí disk tak lze jednoduše naformátovat. Z levé části vyberete připojený disk, klikněte na tlačítko Smazat, vyberete požadovaný formát, zvolíte název a kliknete na tlačítko Smazat. Pokud potřebujete na disk zapisovat i z prostředí Windows, vyberte formát ExFAT a schéma Master Boot Record.

Jak otevřít flash disk na Macu?

Kde najdu připojená zařízení? Jakmile připojíte externí disk, USB flash paměť nebo paměťovou kartu do slotu na vašem Macu, tato jednotka se zobrazí ve Finderu v části Zařízení. Pokud jste něměnili výchozí nastavení, zobrazí se také na ploše a můžete s ním rovnou pracovat. Jak smazat flash disk na Macu? Jak formátovat flash disk na Macu

 1. Připojte USB jednotku k počítači Mac.
 2. Na ploše by se vám měla zobrazit ikona.
 3. Otevřete možnost Disk Utility.
 4. Vyberte jednotku, kterou chcete formátovat, a klikněte na možnost Vymazat (nachází se ve středu horní části okna.)
 5. Vyberte formát Mac OS Extended (Journaled).

Jak naformátovat disk na FAT32?

Pravým tlačítkem myši klepněte na disk, který chcete formátovat a vyberte volbu Formátovat. U externího disku do kapacity 32 GB budete mít v roletce Systém souborů možnost zvolit NTFS, FAT32 nebo exFAT. Jak Formátovat disk s Linuxem? Nejjednodušší způsob formátování disku v Linuxu je použití integrovaného nástroje "fdisk". Chcete-li použít fdisk, otevřete terminál a zadejte příkaz "sudo fdisk /dev/sda" (místo "/dev/sda" zadejte umístění vašeho disku). Po otevření fdisk zadejte "p" pro vypsání tabulky oddílů. Tím se zobrazí všechny existující oddíly na disku. Chcete-li odstranit oddíl, zadejte "d" a poté vyberte číslo oddílu, který chcete odstranit. Jakmile odstraníte všechny požadované oddíly, zadejte "n" pro vytvoření nového oddílu. Budete vyzváni k zadání čísla oddílu, prvního válce, posledního válce a typu oddílu. Zadejte číslo oddílu, který chcete použít, stiskněte enter pro první a poslední válec (tím se použije celý disk) a poté zadejte "83" pro typ oddílu. Tím se vytvoří nový oddíl systému Linux. Nakonec zadejte "w" pro zápis změn na disk.

Jak naformátovat flash disk Win 10?

Připojte externí disk k počítači a spusťte Průzkumník souborů. Klikněte pravým tlačítkem myši na jednotku externího disku a z kontextové nabídky zvolte »Formátovat…«. Vyberte vhodný souborový systém. V tomto případě se nabízí NTFS nebo exFAT. Jak převést disk MBR na GPT? Při převodu disku MBR na disk GPT je třeba provést několik kroků. Prvním krokem je zálohování všech dat na disku MBR, protože proces převodu všechna data na disku vymaže. Dalším krokem je otevření nástroje Správa disků a výběr disku MBR, který chcete převést. Klikněte na disk pravým tlačítkem myši a vyberte možnost "Převést na disk GPT". Nyní se spustí proces převodu, který potrvá několik minut. Po dokončení převodu můžete data obnovit zpět na disk GPT.

Jak zmenit styl oddilu GPT?

Styl oddílu GPT lze změnit několika různými způsoby. Nejběžnějším způsobem je použití nástroje pro správu disků, jako je Diskpart. Můžete také použít správce diskových oddílů třetí strany, například EaseUS Partition Master.
Pokud chcete změnit styl oddílu GPT pomocí nástroje Diskpart, musíte nejprve otevřít nástroj Diskpart. To provedete otevřením příkazového řádku a zadáním příkazu "diskpart". Jakmile jste v nástroji Diskpart, musíte najít disk, u kterého chcete změnit styl oddílu.
To provedete zadáním příkazu "list disk". Zobrazí se seznam všech disků, které jsou připojeny k vašemu počítači. Najděte disk, u kterého chcete změnit styl rozdělení, a poznamenejte si jeho číslo.
Jakmile znáte číslo disku, musíte zadat příkaz "select disk [číslo disku]". Tím vyberete disk, u kterého chcete změnit styl rozdělení.
Nyní, když je disk vybrán, musíte zadat "clean". Tím disk vyčistíte a odstraníte všechny oddíly.
Jakmile je disk vyčištěn, musíte zadat "create partition primary". Tím se na disku vytvoří nový primární oddíl.
Nyní, když je oddíl vytvořen, musíte zadat příkaz "format fs=ntfs quick". Tím se oddíl naformátuje jako NTFS.
Jakmile je oddíl naformátován, je třeba zadat příkaz "assign letter=[písmeno jednotky]". Tím se oddílu přiřadí písmeno jednotky.
Nyní, když je oddíl vytvořen a naformátován, můžete zavřít nástroj Diskpart a restartovat počítač. Oddíl bude nyní viditelný v Průzkumníku Windows s novým písmenem jednotky.

By Gracye Mccarr

Jak naformátovat disk Když je chráněn proti zápisu? :: Jak vymazat text?
Užitečné odkazy