Domovská stránka > C > Co Znamená 3G?

Co znamená 3G?

3G (též „třetí generace mobilních telekomunikačních technologií“) je zkratka označující mobilní zařízení a mobilní sítě podle vyhovující standardu International Mobile Telecommunications-2000 (IMT-2000) vydaného unií ITU.

Přečtěte si více

Co znamená symbol E?

E je páté písmeno latinské abecedy. Vzniklo z řeckého písmene epsilon. Co znamená E na mobilu? E neboli EDGE a H neboli HSDPA indikují aktivní připojení k internetu. Dá se to zrušit v Nastavení --> Mobilní síť --> Datové připojení.

Tak proč mi nefungujou data?

Zkontrolujte, že máte zapnutá data v telefonu. Je možné, že máte zakázáno mobilní připojení ve svém telefonu. Zapněte ho a zkontrolujte, zdali máte nastavený preferovaný typ sítě na všechny sítě automaticky, nikoli pouze na GSM síť (volání a SMS). Jak poznám že můj telefon a SIM karta podporují 4G LTE? Stačí vytočit číslo *444*#. Během několika sekund obdržíte SMS s informací, jestli vaše SIM karta a telefon podporují 4G LTE. SIM kartu, která podporuje 4G LTE, poznáte také podle číselného kódu na plastové kartě, kterou jste dostali spolu se SIM kartou.

Co je to síť LTE?

Síť TL-dozimetrů (TLD síť) je jednou ze základních složek Radiační monitorovací sítě České republiky. Činnost TLD sítě byla zahájena v roce 1989 s cílem monitorovat vnější ozáření obyvatel na území ČR. Proč je 5G nebezpečné? U 5G se již nyní ukazují nepříznivé a škodlivé vlivy na zdraví. Dr. Cousens uvádí, že lidé jsou schopni se vyrovnat s účinky elektromagnetického pole (EMF) po dobu 3 let, poté se objevují problémy s krevním oběhem, mentální obtíže, trávicí problémy a poruchy imunity.

Kdy se spustí 5G?

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) původně plánoval rozjet aukci kmitočtů pro 5G sítě ještě do konce roku 2019. Nakonec však došlo k odsunu až na rok 2020. Nic se ovšem nemění na tom, že půjde o aukci rádiových kmitočtů v pásmech 700 MHz a 3,4 až 3,6 GHz, na nichž poté operátoři postaví mobilní 5G sítě. Proč 5G? 5G představuje v tomto ohledu opravdu výrazné vylepšení – nejde ani o to, že by bylo připojení bůhvíjak rychlejší, ale díky širšímu frekvenčnímu rozsahu je stabilnější a nižší latence 5G zase znamená zcela minimální prodlevy v reakcích systémů.

Jak dlouho bude fungovat 3G?

Už za pár dní, přesně 31. března večer, firma uzavře historii své 3G sítě,“ informoval ve středu Vodafone v tiskové zprávě. Podotýká nicméně, že víc než 99 % jeho zákazníků se vypnutí zastaralé datové sítě nedotkne.

By Marlette

Jak se připojit k WiFi 5 GHz? :: Jak vypočítat počet pixelů?
Užitečné odkazy