Domovská stránka > C > Co Znamená 3G?

Co znamená 3G?

3G (též „třetí generace mobilních telekomunikačních technologií“) je zkratka označující mobilní zařízení a mobilní sítě podle vyhovující standardu International Mobile Telecommunications-2000 (IMT-2000) vydaného unií ITU.

Přečtěte si více

Co znamená symbol E?

E je páté písmeno latinské abecedy. Vzniklo z řeckého písmene epsilon. Co znamená E na mobilu? E neboli EDGE a H neboli HSDPA indikují aktivní připojení k internetu. Dá se to zrušit v Nastavení --> Mobilní síť --> Datové připojení.

Tak proč mi nefungujou data?

Zkontrolujte, že máte zapnutá data v telefonu

Je možné, že máte ve svém telefonu zakázáno mobilní připojení. Zapněte ho a zkontrolujte, zdali máte nastavený preferovaný typ sítě automaticky na všechny sítě a nikoli pouze na GSM síť (volání a SMS).
Jak poznám že můj telefon a SIM karta podporují 4G LTE? Stačí vytočit číslo *444*#. Během několika sekund obdržíte SMS s informací, jestli vaše SIM karta a telefon podporují 4G LTE. SIM kartu, která podporuje 4G LTE, poznáte také podle číselného kódu na plastové kartě, kterou jste dostali spolu se SIM kartou.

Co je to síť LTE?

Síť TL-dozimetrů (TLD síť) je jednou ze základních složek Radiační monitorovací sítě České republiky. Činnost TLD sítě byla zahájena v roce 1989 s cílem monitorovat vnější ozáření obyvatel na území ČR. Proč je 5G nebezpečné? Existuje několik důvodů, proč lze 5G považovat za nebezpečné. Jedním z nich je, že technologie 5G využívá vyšší frekvence vln než předchozí generace, což by mohlo mít vliv na lidské zdraví. Kromě toho technologie 5G vyžaduje používání malých mobilních věží, což by podle některých lidí mohlo vést ke zvýšenému vystavení elektromagnetickému záření. Někteří lidé se také obávají, že by technologie 5G mohla být použita k hromadnému sledování nebo k dálkovému ovládání zařízení.

Kdy se spustí 5G?

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) původně plánoval rozjet aukci kmitočtů pro 5G sítě ještě do konce roku 2019. Nakonec však došlo k odsunu až na rok 2020. Nic se ovšem nemění na tom, že půjde o aukci rádiových kmitočtů v pásmech 700 MHz a 3,4 až 3,6 GHz, na nichž poté operátoři postaví mobilní 5G sítě. Proč 5G? Pátá generace mobilních technologií, 5G, je navržena tak, aby podporovala širokou škálu nových služeb a aplikací s vyšší kapacitou a nižší latencí než předchozí generace. Očekává se, že technologie 5G umožní řadu nových aplikací a služeb, včetně virtuální reality, rozšířené reality, propojených automobilů a internetu věcí. Očekává se také, že technologie 5G bude efektivnější než předchozí generace a bude mít potenciál snížit spotřebu energie a zlepšit spektrální účinnost.

Jak dlouho bude fungovat 3G?

Sítě 3G byly spuštěny v roce 2001 a očekává se, že budou v provozu nejméně do roku 2025.

By Marlette

Jak se připojit k WiFi 5 GHz? :: Jak vypočítat počet pixelů?
Užitečné odkazy