Domovská stránka > J > Jak Vycistit Zbytecne Soubory?

Jak vycistit zbytecne soubory?

Vymazání zbytečných souborů

 1. V zařízení Android otevřete aplikaci Files by Google .
 2. Vlevo dole klepněte na Vyčistit .
 3. Na kartě Zbytečné soubory klepněte na.
 4. Klepněte na Zobrazit zbytečné soubory.
 5. Vyberte soubory protokolu nebo dočasné soubory aplikací, které chcete vymazat.
 6. Klepněte na Vymazat .

Přečtěte si více

Jak zvýšit rychlost disku?

1Před zahájením defragmentace disku je dobré ze všech jednotek vymazat všechny nepotřebné dokumenty, vysypat Koš a případně pro odstranění všech dalších nepotřebných souborů použít nástroj Vyčištění disku, který spustíte z nabídky Start, Všechny programy, Příslušenství, Systémové nástroje. Jak zrychlit rychlost disku? Diskový minimalismus aneb zameťte smetí do koše

Snadným a intuitivním způsobem, jak zrychlit počítač, je uvolnění místa na disku odinstalováním nevyužívaných programů a smazáním nepotřebných souborů nebo jejich přesunutím na externí disk či do cloudového úložiště.

Jak zrychlit SSD disk?

Nastavení ssd disku v biosu. Klikněte na kategorii Integrated Peripherals. U záložky OnChip SATA Type změňte nastavení z Native IDE na AHCI. To by mělo stačit – přepnout z IDE na AHCI. Jak vyčistit externí disk? K funkci pro vyčištění disku se dostanete například z Průzkumníku souborů, ve kterém kliknete pravým tlačítkem na disk, který chcete vyčistit, a z kontextové nabídky zvolíte »Vlastnosti«. V nově otevřeném okně pak klikněte na tlačítko »Vyčištění disku« na výchozí kartě »Obecné«.

Jak na formátování disku?

Klepněte na ikonu Prohledat ve Windows (lupa v levém dolním rohu), napište počítač a následně klepněte na Tento Počítač. Pravým tlačítkem myši klepněte na disk, který chcete formátovat a vyberte volbu Formátovat. Co je optimalizace disku? Při optimalizaci se fragmenty souborů znovu uspořádají do sousedících nebo souvislých clusterů, čímž se zrychlí načítání souborů do paměti. Optimalizace slučuje také volné místo, aby nedocházelo k fragmentaci nově přidávaných souborů. Přidává za hlavní struktury dat další místo, aby mohly růst bez další fragmentace.

A další otázka, jak nastavit trim u ssd?

Jak aktivovat TRIM na MacBooku, pokud jste si instalovali SSD disk dodatečně?

 1. Otevřete Finder.
 2. Ve složce Aplikace otevřete Terminál.
 3. Do Terminálu vložte následující příkaz sudo trimforce enable.
 4. Zadejte své heslo.
 5. Následně se vás systém zeptá, zda chcete skutečně funkci aktivovat.
Jak nastavit Windows 10 pro SSD disk? Výchozí nastavení systému Windows 10 pro jednotky SSD

Zakažte funkci ReadyBoot. Využívá funkci Superfetch / Prefetch, což je funkce, která se od Windows 7 změnila a není nutné ji pro disky SSD ve Windows 10 deaktivovat. Optimalizujte výkon SSD. Funkce TRIM je ve výchozím nastavení povolena pro disky SSD.

Jak šetřit SSD disk?

#1: Vypněte defragmentaci SSD disku

Vyhledejte ve svém počítači pojem Defragmentace. V otevřené tabulce vidíte své disky a jejich typ. Pokud máte své SSD nadepsáno správně, nemusíte se ničeho obávat. V opačném případě je potřeba přepnout nastavení disku uvnitř BIOSu, případně se automatické defragmentaci vyvarovat.

By Donetta Mahmoud

Jak vyčistit místo v počítači? :: Co dělá defragmentace disku?
Užitečné odkazy