Domovská stránka > C > Co Dělá Defragmentace Disku?

Co dělá defragmentace disku?

Defragmentace disku je proces eliminace fragmentace souborů; fragmentace souborů způsobuje, že soubory jsou po operacích s diskem „rozházené“. Fragmentace souborů výrazně snižuje výkonnost PC a serverů zejména při intenzivních vstupně/výstupních operacích.

Přečtěte si více

Jak si vyčistit disk C?

Vyčištění disku v Windows

 1. Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte vyčištění disku a v seznamu výsledků pak vyberte Vyčištění disku.
 2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit, a pak vyberte OK.
 3. V části Soubory, které budou odstraněny vyberte typy souborů, které chcete odstranit.
 4. Vyberte OK.
Jak zrychlit hard disk? Prozradíme vám pár tipů, jak výrazně zrychlit operační systém ve vašem počítači
 1. Restartujte své PC.
 2. Updatujte, updatujte a zase updatujte.
 3. Pozor na aplikace spouštěné hned po startu.
 4. Vyčistěte si disk od zbytečných dat.
 5. Odinstalujte věci, jež nejsou potřeba.
 6. Přidejte na RAM.
 7. Vyměňte HDD za SSD.

Pokud jde o to, jak dlouho trvá defragmentace disku?

Trvá to 15 minut. Jak spravne nastavit SSD disk? Provedete to tak, že otevřete okno »Tento počítač«, a to například kliknutím na ikonu počítače nebo stiskem kombinace [Windows] + [E]. Klikněte pravým tlačítkem na SSD disk a vyberte »Vlastnosti«. V záložce »Nástroje« najděte nástroj »Defragmentovat…« a klikněte na něj.

Jak fragmentace zpomaluje počítač?

Při odstraňování souborů z disku a přidávání nových souborů dochází k rozptýlení částí jednotlivých souborů na různých místech disku. Tento proces se nazývá fragmentace. Jejím výsledkem je z dlouhodobého hlediska snížení výkonu diskových operací a zpomalení přístupu na disk. Jak vyčistit počítač aby byl rychlejší? 14 způsobů, jak zrychlit počítač:

 1. Zakázat programy spouštějící se při startu systému.
 2. Odstranění nechtěných programů
 3. Vyčištění registrů
 4. Uvolnění místa na pevném disku.
 5. Defragmentace pevného disku.
 6. Vypnutí antivirové ochrany v reálném čase.
 7. Odstranění nepotřebných doplňků webového prohlížeče.
 8. Vypnutí stránkování

Jak vypnout defragmentaci disku?

Klikněte pravým tlačítkem myši na zvolený SSD disk a z nabídky vyberte volbu »Vlastnosti«. V záložce nástroje je tlačítko „Defragmentovat…“ a následně „Konfigurovat plán“. Odstraňte zatržítko u „Spouštět podle plánu“ a disk se nebude degragmentovat. Podle toho, jak uvolnit místo na disku c? V závislosti na tom, kolik místa potřebujete uvolnit, můžete postupovat několika různými způsoby.
Pokud potřebujete uvolnit jen malé množství místa, můžete zkusit odstranit dočasné soubory nebo odinstalovat nepotřebné programy. Chcete-li odstranit dočasné soubory, otevřete nabídku Start a do vyhledávacího řádku zadejte %temp%. Tím otevřete složku, která obsahuje všechny dočasné soubory. Tyto soubory můžete odstranit jejich výběrem a stisknutím klávesy delete nebo můžete použít program, jako je CCleaner, který tento proces automatizuje.
Pokud potřebujete uvolnit mírné množství místa, můžete zkusit přesunout soubory na externí pevný disk nebo odstranit velké soubory, které nepotřebujete. Chcete-li přesunout soubory na externí pevný disk, připojte disk k počítači a otevřete složku obsahující soubory, které chcete přesunout. Vyberte soubory, klikněte na ně pravým tlačítkem myši a vyberte možnost "Vyjmout". Poté otevřete externí pevný disk a klikněte pravým tlačítkem myši do prázdného místa. Výběrem možnosti "Vložit" přesuňte soubory na jednotku. Chcete-li odstranit velké soubory, otevřete nabídku Start a do vyhledávacího řádku zadejte "Vyčištění disku". Otevře se program, který prohledá pevný disk a sdělí vám, kolik místa můžete ušetřit odstraněním určitých typů souborů.
Pokud potřebujete uvolnit velké množství místa, můžete zkusit odstranit body obnovení systému nebo použít defragmentátor disku. Chcete-li odstranit body obnovení systému, otevřete nabídku Start a do vyhledávacího řádku zadejte "Vlastnosti systému". V seznamu výsledků vyberte položku "Obnovení systému" a poté klikněte na tlačítko "Konfigurovat". Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit, a klikněte na tlačítko "Odstranit". Tím se odstraní všechny body obnovení systému pro danou jednotku. Chcete-li použít defragmentátor disku, otevřete nabídku Start a do vyhledávacího řádku zadejte "Defragment". Vyberte jednotku, kterou chcete defragmentovat, a poté klikněte na tlačítko

Může se také zeptat, jak vyčistit disk d?

Existuje několik způsobů čištění disku d a nejlepší metoda může záviset na operačním systému, který používáte. V systému Windows můžete pomocí nástroje Vyčištění disku vyčistit dočasné soubory, internetovou mezipaměť a další nevyžádané soubory. V případě počítače Mac můžete použít vestavěnou aplikaci Disk Utility, která vyhledá a opraví chyby disku, nebo můžete k odstranění nepotřebných souborů použít aplikaci třetí strany, například CleanMyMac.

By Maya

Jak vycistit zbytecne soubory? :: Jak fragmentace zpomaluje počítač?
Užitečné odkazy