Domovská stránka > J > Jak Se Připojit K Síťovému Disku?

Jak se připojit k síťovému disku?

Přejděte na kartu Profil1 a v části Adresář uživatele klikněte na možnost Připojit. Přidělte síťové jednotce písmeno jednotky. Zadejte cestu sdílené složky (nebo složky ve sdílené složce), kterou chcete připojit jako síťovou jednotku. Nastavení uložíte kliknutím na možnost OK.

Přečtěte si více

Jak namapovat síťovou jednotku?

Na počítači

Klikněte na možnost Namapovat jednotku. Zadejte uživatelské jméno a heslo a klikněte na možnost Další. Vyberte sdílenou složku, ke které se chcete připojit, a klikněte na možnost Další. Vyberte písmeno, které chcete použít pro síťovou jednotku.
Jak najít síťový disk? Aplikaci Průzkumník souborů otevřete z hlavního panelu nebo z nabídky Start nebo stisknutím kombinace kláves klávesa s logem Windows + E. V levém podokně vyberte Tento počítač. Pak na kartě Počítač vyberte Mapovat síťovou jednotku. V seznamu Jednotka vyberte písmeno jednotky.

Jaký je rozdíl mezi lokálním a síťovým diskem?

Hardware určuje rychlost

Dražší zařízení s procesorem Atom však může při čtení i zápisu v podstatě plně využít gigabitovou LAN síť. Mezi takovýmto diskem a lokálním diskem pak v podstatě nezaznamenáte při provozu prakticky žádný rozdíl.
Lidé se také ptají, jak vytvořit síťový disk? Připojení síťové jednotky ve Windows10

Rozklikněte Průzkumníka souborů a poté klikněte vlevo na volbu Tento počítač a následně na tlačítko nahoře Připojit síťovou jednotku. Zde vyberte písmeno jednotky a složku, kterou chcete sdílet.

Jak připojit umístění v síti?

Otevřete Průzkumník souborů (klávesová zkratka [Win] + [E]) a z pásu karet spusťte »Přidat umístění v síti«. Spustí se průvodce, který vás provede vytvořením odkazu na FTP server. Pokračujte kliknutím na tlačítko »Další«. Označte možnost »Vybrat vlastní umístění v síti« a pokračujte tlačítkem »Další«. Pokud jde o to, jak připojit nás k pc? Nejběžnějším způsobem připojení počítače k televizoru je kabel HDMI. Mezi další způsoby patří použití kabelu S-video nebo VGA.

Jak Připojit síťovou jednotku Mac?

Připojení sdílené síťové složky (disk S:)

  1. V aplikaci Finder (zobrazení souborů) v horní liště klikněte na Otevřít a vyberte Připojit k serveru.
  2. Potvrďte dotaz kliknutím na Připojit.
  3. Vložte své uživatelské jméno a heslo, klikněte na volbu Uložit heslo do svazku klíčů a klikněte na Připojit.
Podle toho, jak namapovat složku jako disk? Pokud složku namapujete jako disk, bude jí přiděleno písmeno jednotky a bude přístupná jako jakýkoli jiný disk připojený k počítači.

Jak přidat diskovou jednotku?

V závislosti na používaném operačním systému existuje několik různých způsobů přidání diskové jednotky.
Pokud používáte systém Windows, můžete k přidání nové diskové jednotky použít nástroj Správa disků. Nejprve otevřete nástroj "Správa disků" kliknutím na nabídku Start a poté do vyhledávacího pole zadejte "diskmgmt.msc". Po otevření nástroje se zobrazí seznam všech diskových jednotek aktuálně připojených k počítači. Chcete-li přidat novou diskovou jednotku, klikněte pravým tlačítkem myši do prázdné oblasti mapy disků a vyberte možnost "Přidat disk".
Pokud používáte systém macOS, můžete k přidání nové diskové jednotky použít nástroj "Disk Utility". Nejprve otevřete nástroj "Disk Utility" kliknutím na ikonu Spotlight na panelu nabídek a poté do vyhledávacího pole zadejte "disk utility". Po otevření nástroje se zobrazí seznam všech diskových jednotek aktuálně připojených k počítači. Chcete-li přidat novou diskovou jednotku, klikněte na tlačítko "+" v dolní části okna.
Pokud používáte systém Linux, můžete k přidání nové diskové jednotky použít příkaz "fdisk". Nejprve otevřete okno terminálu a zadejte příkaz "fdisk -l", čímž zobrazíte seznam všech diskových jednotek aktuálně připojených k počítači. Chcete-li přidat novou diskovou jednotku, zadejte příkaz "fdisk /dev/", kde "" je název diskové jednotky, kterou chcete přidat.

By Wallis Casher

Jak sdílet externí disk v síti? :: Co to je WPS?
Užitečné odkazy