Domovská stránka > J > Jak Zjistit Velikost Disku Pc?

Jak zjistit velikost disku PC?

Otevřete Nastavení pomocí kombinace kláves [Windows]+[I] a přejděte na »Nastavení | Systém | Úložiště«. Zde vyberte konkrétní jednotku, abyste viděli přehled využití místa. Po rozkliknutí konkrétní jednotky počítač projde disk a zobrazí využití úložiště.

Přečtěte si více

Kde je pevný disk?

Disk, složený z pevných kotoučů - ploten - se v počítači ukrývá uvnitř pevného kovového krytu, který ho chrání před vnějšími škodlivými vlivy, v bezprostředním okolí disku se pak nachází důležité rozhraní, zajišťující napájení disku a jeho interakci se zbytkem počítače. Jaký externí disk SSD nebo HDD? Během používání externího disku je jedním z nejpatrnějších faktorů jeho rychlost. V souboji mezi HDD a SSD je jasným vítězem SSD, které je schopné se soubory pracovat až desetkrát rychleji. Při výběru každého z typů je potřeba dbát na dvě různé hodnoty.

Co je životnost SSD?

Takže na SSD disk lze za celou životnost zapsat 600 TB informací. Tento parametr se liší mezi výrobci SSD a jejich sériemi. Navíc se také liší s kapacitou v dané sérii - například 512 GB SSD bude mít poloviční TBW oproti 1 TB SSD. Může se také zeptat, kdy vyměnit ssd disk? Určení životnosti disku

Například firma Samsung uvádí pro výdrž svých disků SSD s označením 850 EVO hodnotu 150 TBW. U naprosté většiny disků SSD je tato hodnota však pohybuje v rozmezí od 75 do 150 TBW. K většině disků SSD se dodává software, který vám prozradí, kolik dat se již na váš disk SSD zapsalo.

Co je životnost TWB?

Najdete je pod označením „TBW“ (Terabytes Written), udávají se v terabajtech a jde o odhad celkového množství dat, které zvládne SSD zapsat během své životnosti. Pokud byste chtěli dosáhnout hodnoty 60 TBW, museli byste každý den po dobu jednoho roku na SSD disk zapsat 165 GB dat. Jaký SSD na hry? Obecně je však rozdíl měřitelný, proto se dá říct, že pro zrychlení načítání her má SSD smysl. Nemá však smysl připlácet za dražší NVMe SSD, jejichž parametry hry zatím nevyužijí. Osobně bych zvolil raději vyšší kapacitu SATA SSD, než připlácet za potenciál NVMe.

Jaké SSD na hry?

NVMe SSD. SSD disky s technologií Non-Volatile Memory Express (NVMe) nabízejí ideální poměr herního úložného prostoru a rychlosti, abyste se dostali do hry rychleji. Jaký druh paměti využívá disk SSD? SSD jednotka, která používá nevolatilní paměť typu SRAM nebo DRAM, je někdy nazývána RAM-drive.

Jaký je nejlepší SSD disk?

Pokud si plánujete připlatit trochu více, mohly by vás zaujmout disky o dvojnásobné velikosti, tedy 256 GB. Samozřejmě, pokud potřebujete vyměnit disk třeba v notebooku, který není tak často využíváný a není třeba v něm ukládat větší objemy dat, bez problémů si vystačíte i s malým SSD o velikosti 128 GB.

By Lotte

Co je lepší SSD nebo HDD? :: Jaké jsou nevýhody HDD disku a proč je SSD nemá?
Užitečné odkazy