Domovská stránka > J > Jak Chránit Svůj Počítač Před Viry?

Jak chránit svůj počítač před viry?

Použití antimalwarové aplikace – Instalace aplikace pro ochranu proti malwaru a jeho aktualizace vám může pomoct bránit počítač před viry a jiným malwarem (škodlivým softwarem). Microsoft Defender je bezplatný antimalwarový software, který je součástí Windows a automaticky se aktualizuje prostřednictvím Windows Update.

Přečtěte si více

Jak bojovat proti PC virum?

K ochraně před viry slouží antivirové programy, které jsou dnes často multifunkční a fungují i proti červům, trojským koňům a dalšímu druhu škodlivého softwaru. Existují komerční i freeware antivirové programy, řada komerčních antivirů je dostupná pro koncové uživatele zdarma či jsou zdarma dostupné v omezené verzi. Také, jak počítač zabezpečit proti možnému průniku? Abychom mohli úspěšně čelit mnohým nástrahám v online prostředí, je třeba dodržovat několik hlavních zásad zabezpečení svého zařízení:

 1. Aktualizovaný operační systém.
 2. Aktualizovaný software.
 3. Zapnutý antivirový program.
 4. Aktivní firewall.
 5. Pravidelně zálohovat svá data.

Jak zabezpečit počítač pro děti?

Tyto programy pomohou ztížit cestu na internet a používat vybrané služby či programy.

 1. Rodičovská kontrola – freeware.
 2. Norton Online Family – freeware.
 3. PC Screen Watcher 1.3 – freeware.
 4. Verity 1.1 – shareware.
 5. iProtectYou 8.8 – freeware.
 6. Net Nanny – 14denní trial.
 7. Activity Mon 2 – shareware.
 8. CYBERsitter – 10denní trial.
Můžete se také zeptat, jak se živí viry? živým

Viry
(nekategorizováno)Viry (Vira syn. Virae)
skupiny

A další otázka, jak zabezpečit data proti požáru?

Zabezpečení informací spočívá v bezpečném zálohování dat. Záloha dat by měla být vytvořena tak, aby ji neohrozil útočník ani přírodní živelní pohroma (požár, záplavy, pád letadla,). Zálohovaná data je také potřeba chránit proti neoprávněné manipulaci použitím vhodného šifrovacího systému. Tak jak si zabezpečit počítač heslem? Nejzákladnějším způsobem zabezpečení počítače heslem je nastavení hesla pro uživatelský účet. Tím zabráníte ostatním lidem, aby se k vašemu účtu přihlásili bez vašeho svolení. To provedete tak, že přejdete do aplikace Předvolby systému, kliknete na ikonu "Zabezpečení a soukromí" a poté na tlačítko "Změnit heslo". Do pole "Nové heslo" zadejte nové heslo a poté klikněte na tlačítko "Změnit heslo".
Heslo můžete nastavit také pro spořič obrazovky počítače. Tím zabráníte komukoli v přístupu k vašemu počítači v době vaší nepřítomnosti. Za tímto účelem přejděte do aplikace Předvolby systému, klikněte na ikonu "Plocha a spořič obrazovky" a poté klikněte na kartu "Spořič obrazovky". Vyberte rozevírací nabídku "Spustit po" a zvolte možnost "5 minut". Poté klikněte na tlačítko "Zabezpečení" a zaškrtněte políčko "Vyžadovat heslo pro probuzení z režimu spánku nebo spořiče obrazovky".

Podle toho, jak zabezpečit windows?

Vyberte Start > Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Zabezpečení Windows a pak Ochrana před viry a hrozbami. Jak nastavit počítač pro děti? Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď, protože nejlepší způsob nastavení počítače pro děti závisí na individuálních potřebách a preferencích dítěte. Existuje však několik obecných tipů, které mohou být při nastavování počítače pro děti užitečné.
Jednou z důležitých věcí, kterou je třeba zvážit, je typ obsahu, který chcete dítěti na počítači zpřístupnit. Existuje mnoho možností rodičovské kontroly a filtrovacího softwaru, které vám pomohou omezit přístup k určitým webovým stránkám a obsahu, který považujete pro své dítě za nevhodný. Jakmile se rozhodnete, jaký obsah chcete omezit, můžete v počítači svého dítěte nastavit příslušný software.
Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, k jakým činnostem a programům bude vaše dítě počítač používat. Pokud bude dítě počítač používat ke školní práci, možná budete chtít nainstalovat produktivní software, například textový editor a tabulkový procesor. Pokud bude dítě počítač používat k zábavě, můžete mu nainstalovat hry a další zábavný software.
Jakmile zvážíte, k jakému obsahu a činnostem bude vaše dítě počítač používat, můžete začít nastavovat samotný počítač. Tento proces se bude lišit v závislosti na používaném operačním systému, ale obecně platí, že budete muset vytvořit uživatelský účet pro své dítě a nastavit veškerý požadovaný software. Jakmile je vše nastaveno, můžete dítěti pomoci přizpůsobit počítač podle jeho představ, například vybrat pozadí nebo spořič obrazovky.

Jak zablokovat dětem nevhodný obsah?

Nevhodný obsah pro děti můžete blokovat různými způsoby. Jedním ze způsobů je nainstalovat do počítače filtr obsahu. Filtry obsahu jsou softwarové programy, které umožňují zablokovat přístup k určitým typům obsahu v počítači. Pomocí filtru obsahu můžete také blokovat konkrétní webové stránky.
Dalším způsobem, jak blokovat nevhodný obsah pro děti, je používat webový prohlížeč s rodičovskou kontrolou. Rodičovská kontrola umožňuje blokovat přístup k určitým typům obsahu ve webovém prohlížeči. Pomocí rodičovské kontroly můžete také blokovat konkrétní webové stránky.
Pokud máte bezdrátový směrovač, můžete jej také použít k blokování nevhodného obsahu pro děti. Bezdrátové směrovače mají možnost blokovat konkrétní webové stránky. Bezdrátový směrovač můžete také použít k blokování konkrétních typů obsahu, například pornografie.
V neposlední řadě můžete také použít službu, která poskytuje rodičovskou kontrolu. Služby rodičovské kontroly umožňují blokovat přístup k určitým typům obsahu v počítači. Službu rodičovské kontroly můžete použít také k blokování konkrétních webových stránek.

By Ogilvy

Jak nastavit rodičovský zámek na PC? :: Jak si dát heslo na složku?
Užitečné odkazy